מפקח בניה מלווה את הפרויקט בענף הבניה משלב קביעת התקציב ועד סיום עבודות הגמר. בדרך, הוא גם מעורב בהתנהלות מול הקבלן ומייצג את הלקוח מול הרשויות.

אחריותו של מפקח בניה בכל שלב בפרויקט

פרויקטים בענף הבניה נוטים להיות ארוכים ויקרים. בין היתר, העלות הגבוהה של הפרויקט משפיעה בעיקר על אנשים פרטיים. רוב האנשים הפרטיים לא מכירים מקרוב את ענף הבניה ולכן הם גם לא יודעים מה לעשות על מנת להתנהל מול קבלנים, יזמים ורשויות מקומיות. הפתרון האידיאלי במצבים כאלה הוא לערב מפקח בניה. למפקח בניה יש תחומי אחריות רחבים ולכן מעורבותו חיונית בפרויקטים קטנים וגדולים כאחד.

אחריותו של מפקח בניה בשמירה על התקציב

את תחום האחריות העיקרי של המפקח ניתן לראות בכל הנוגע לשמירה על התקציב. תפקיד המפקח הוא בין היתר לתת למזמין העבודה דיווח שוטף על התקדמות ומצב התקציב ולעדכן אותו לגבי סטיות. במקרה של פגיעה בלוח הזמנים של הפרויקט, המפקח גם יכול לייצג את הלקוח הפרטי מול הקבלן ואנשי המקצוע. לתחומי אחריות אלו יש משמעות אדירה בכל הנוגע לקביעת ושמירת התקציב של פרויקט בניה מסוים לאורך זמן.

התנהלות המפקח מול קבלני משנה

תחום אחריות אחר ולא פחות חשוב של מפקח בניה כולל את ההתנהלות מול קבלני משנה. כאן לא מדובר רק על התנהלות ישירה מול הקבלן או היזם, אלא על יצירת סביבת עבודה פורייה בין הגורמים השונים. בפועל, המפקח נמצא באתר הבניה ומאשר את העסקתם של קבלני משנה בולטים בתחומי חשמל, אינסטלציה, איטום, מסגרות ועוד. במקביל, המפקח מוודא שיש שיתוף פעולה בין הקבלן הראשי לבין קבלני המשנה ושכל אחד מבצע את עבודתו בכפוף לתקני הבטיחות.

דיווח מהמפקח לרשויות

כל פרויקט בענף הבניה טעון את אישור הרשות המקומית. בכל הנוגע לפרויקטים יחסית קטנים כמו הקמת בית פרטי או שיפוץ דירה קיימת, הגורם שיכול לייצג את הלקוח מול הרשויות הוא מפקח בניה מוסמך. בהקשר הזה, למפקח יש אחריות גדולה כי ההתנהלות שלו מול הרשויות תקבע האם מזמין העבודה יקבל היתר בניה. בהמשך, המפקח גם לוקח אחריות על התוצאה הסופית ורושם את הליקויים עד שהתיקונים מושלמים במלואם.

דיווח ממפקח בתום הפרויקט

למפקח בניה יש אחריות להעביר למזמין העבודה את כל הפרטים על הפרויקט ולוודא שעבודות הגמר נעשות ברמה הגבוהה ביותר. במידה ויש בכך צורך, המפקח רשאי לבדוק חשבונות סופיים של הקבלן ולהשוות אותם לחוזה המקורי. במקרים כאלו עומדים לרשות המפקח כלים מגוונים והוא גם מקבל מנדט מלא ממזמין העבודה והלקוח הפרטי.

מפקח בניה מטעם אגס הנדסה ופיקוח ישמח ללוות אותך בפרויקט ארוך או קצר. אנו גאים לקחת אחריות מלאה על פיקוח בניה ובהשארת פרטים באתר נוכל לצרף אותך לרשימת הלקוחות המרוצים.

 

אחריותו של מפקח בניה