איתור נזילות ורטיבות – איתור מקדים שחוסך המון

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

 

אנשים רבים, חושבים וסבורים כי הפתרון היחיד לאיתור נזילות ורטיבות, הוא שבירה של קירות הבית, וגרימת הרס רב. הרשו לנו לנפץ לכם את הבועה, ולהציג בפניכם שיטה קצת יותר מתקדמת, שתסייע לכם בכל הנוגע לתחום איתור נזילות ורטיבות ביקורת וצנרת הבית, מבלי הריסת הקירות ונזק כספי רב.

 

הסימנים לנזילה בצנרת

אם חשבון המים שלכם התייקר באופן משמעותי, אך צריכת המים שלכם לא השתנתה באופן מיוחד, כנראה שאתם סובלים מנזילה בצנרת. בנוסף, כתמים על הקירות, יכולים להוות סימן לרטיבות בתוך הקירות, ובעיה בצנרת. סימן נוסף לנזילה בצנרת הוא בעיה בצנרת.

 

איתור נזילות ורטיבות באמצעות אינסטלטור

אינסטלטור, לא מחזיק באמצעים חדשניים, ובכדי לאתר את מקור הנזילה, ייאלץ ללכת לפי תחושת הבטן שלו. בעל המקצוע יאלץ להשתמש בציוד כבד, ולחפור בשטח רב. במקרה הטוב, על הניסיון הראשון, מקור הנזילה יימצא, ותצטרכו לתקן את הקיר או את הריצוף שהוזז במקומו. אך במקרה הגרוע יותר, רק לאחר מספר טעויות גדול, יימצא האינסטלטור את מקור הנזילה. הדבר יגרום להרס רב, אבק, סדקים בקירות והזזת הריצוף, וכמובן לנזק כספי גדול.

 

איתור נזילות ורטיבות בשיטה המתקדמת

לצורך גילוי רטיבות, אין שום צורך לשבור קיר, על אף שהבטון והטיח מסתירים את הצנרת. בשיטה החדשה והמתקדמת יותר, קיימות כמה אופציות.

 

איתור נזילות ורטיבות בעזרת מצלמה תרמית

מצלמה תרמית, מתבססת על קרינה של קרני לייזר אינפרא אדומות, ומאפשרת בדיקה בהבדלים של טמפרטורה. המצלמה בעצם מזהה נקודות עם טמפרטורה נמוכה יותר ביחס לאחרות. הנקודות הללו יהיו מקור הנזילה בצנרת. בעל מקצוע אשר מתעסק בתחום ליקויי בנייה, יוכל להפעיל את המצלמה התרמית. על המסך, תופיע תמונה שתשקף את הבדלי החום והקור. שיטה זו חוסכת הרס וזמן רב, בשל התמקדותה במקור הבעיה. אין צורך לנחש היכן נמצא מקור הנזילה.

 

בדיקת לחץ מים

בדיקת לחץ מים כוללת חיבור שעון לחץ לברז. במקביל, תתבצע סגירה של ברז או מקור מים אחר המחובר לאותה הצנרת. בדיקה זו, תראה האם מקור הנזילה טמון באספקת המים, או אולי בכלל המקור נמצא במקום אחר. במידה ושעון הלחץ הראה כי הנזילה אכן נובעת מאספקת המים, נוכל לגלות האם מקור הנזילה נובע ממים בטמפרטורה גבוהה או נמוכה.

 

מד לחות דיגיטלי

שיטה נוספת ומתקדמת לצורך איתור נזילות ורטיבות, היא שימוש במד לחות דיגיטלי. המד, מודד ערכי לחות בעומק של 40 מילימטרים. מד הלחות שולל רטיבות בפני השטח. מד הלחות עבוד בקנה מידה בין 0 ל – 100. בין 0 ועד 45, נחשב האזור ליבש. לעומת זאת, בין הערכים 55 ועד 100, האזור נחשב כבעל לחות גבוהה.

 

לסיכום, קיימות בשוק מגוון שיטות מתקדמות לצורך איתור נזילות ורטיבות. מצאו את השיטה המשתלמת ביותר שתתאים לפתרון הבעיה שלכם.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

השכרת יבשנים?

  החלל התת רצפתי הממוקם מתחת לרצפת הבית, הוא חלל שאמור להיות אטום ומבודד לחלוטין מהסביבה החיצונית, לבטח בהיבט של חדירת מים. אלא שבעולם בו

קרא עוד »

קבלן אלומיניום מומלץ

    אלומיניום הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בבניית בניין או בית, ובעצם בכל פרויקט בנייה שהוא. יש חשיבות עצומה לעבודה נכונה עם אלומיניום, ורמת

קרא עוד »

מתכות

מתכות הם יסודות כימיים שמצויים בקליפת כדור הארץ או מופקים מקליפת כדור הארץ. מתוך 115 יסודות כימיים שמוכרים לאדם כ80 אחוזים הם יסודות מתכתיים. במתכות

קרא עוד »