בדיקת הצפה

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

 

בדיקת הצפה – למה זה קורה?

הצפה עלולה להתרחש בבית שלכם בכל זמן נתון, אם לא אטמתם כראוי את המקומות החדירים למים בביתכם.

אם אינכם בטוחים מהי רמת האיטום בבית שלכם, מומלץ להזמין בעל מקצוע אשר יבצע בדיקת הצפה ויוכל לקבוע האם הבית שלכם אטום כנגד הצפות או לא.

כאשר הבית אינו אטום כראוי, כל הצטברות של מי גשמים על הגג או במרפסות ברחבי הבית, עלולים לחלחל אל התקרה או אל קירות הבית ולגרום נזק פנימי וחיצוני.

מהם נזקי ההצפה?

הצפה עלולה לגרום לכם נזקים כבדים, במקרים רבים המים שמחלחלים אל הבית הורסים חלקים גדולים מהקירות והתקרה.

כאשר מתרחשת הצפה, המים עלולים לחדור ממש אל תוך הבית דרך התקרה. איך זה קורה? כאשר הגג אינו אטום כראוי המים המים מתחילים לנזול מהגג אל התקרה. לאחר שכמות מים גדולה מצטברת על התקרה, המים מתחילים לטפטף אל פנים הבית.

גם כאשר המים לא חודרים למבנה עצמו, הם עלולים להתפשט על גבי התקרה והקירות, וגורמים לרטיבות בכל חלקי הקיר.

רטיבות היא מטרד ידוע עבור דיירים רבים. זמן הטיפול ברטיבות הוא ארוך מפני שיש לחכות שהקיר יתייבש לחלוטין לפני שאפשר להתחיל לטפל בנזק.

כמו כן, אם הרטיבות לא מטופלת לאורך זמן, היא עלולה לגרום להתפתחות עובש בקירות. עובש בקיר הופך את תהליך הטיפול ברטיבות להרבה יותר קשה ומסובך.

מעבר לנזק הרב שעלול להיגרם לבית שלכם, הצפה עלולה להביא עימה תופעות לוואי לסובלים מאסטמה ומקשיי נשימה שונים.

תוכלו למנוע את כל הנזקים הללו במספר צעדים פשוטים הכוללים בדיקת הצפה יסודית ונקיטת צעדים למניעת הצפה בבית שלכם.

מהי בדיקת הצפה?

תפקידה של בדיקת הצפה שחייבת להתבצע בפיקוח מפקח בניה מקצועי היא לוודא שהבית שלכם אכן אטום כראוי מפני הגשמים שעלולים לחדור מהגג או מהמרפסות החיצוניות.

הבדיקה מתרחשת על פי רוב לאחר ביצוע איטום מקצועי לגג ואתם מעוניינים לוודא שאכן אין שום 'חורים'. בדיקת הצפה מסייעת לכם להבטיח כי אתם מוגנים לחלוטין.

ניתן לבצע את הבדיקה גם מבלי לאטום את הגג. אם אינכם בטוחים ברמת האיטום בבית, בצעו את הבדיקה כדי לגלות לקויים קיימים אשר עלולים לגרום נזק. מומלץ לבצע את הבדיקה לפני החורף, זאת משום שאם וכאשר יתגלו ליקויים, תוכלו לטפל בהם מיד ולמנוע נזק עתידי בדירה. בנוסף, עונת החורף תקשה עליכם לטפל בגג, משום שאי אפשר לבצע איטום טוב כל עוד הגג רטוב.

כיצד מבצעים בדיקת הצפה?

גם אם אתה לא מהנדס מפקח בניה פשוט מאוד, תחילה חוסמים את פתחי הניקוז של הגג בצורה הרמטית, לאחר מכן ממלאים את השטח המיועד למים בגובה 10 ס"מ, ומשאירים את המים במקום שלושה ימים. אם לא אירעו שום נזילות במהלך שלושת ימי הבדיקה, תוכלו להיות בטוחים שהגג תקין לחלוטין.

אם אתם חושבים שהאיטום שלכם ישן או שאינכם בטוחים ברמת האיטום שנעשתה, מומלץ לבצע בדיקת הצפה כל מספר חורפים, אשר תוודא את תקינות האיטום, זאת בכדי למנוע נזקים עתידיים ולהכין את עצמכם לחורף.

הצפה עלולה להתרחש כאשר האיטום שלכם פגום או ישן. ההצפה פוגעת בקירות ובתקרה, והיא עלולה לגרום לרטיבות בחלקים גדולים מהתקרה והקירות. במקרים מסוימים הרטיבות עלולה להפתח לעובש.

אם יש לכם בבית חולה אסטמה, חשוב לנקוט משנה זהירות בכדי לא להקלע חלילה למצב של הצפה העלולה להזיק לבריאותו.

יש לערוך בדיקת הצפה ולוודאות שהבית אטום לחלוטין לקראת החורף, במידה שתגלו לקויים במהלך הבדיקה, טפלו בהם בהקדם האפשרי כדי למנוע בעיות בעתיד.

                    בדיקת הצפה                                                   

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

מתכות

מתכות הם יסודות כימיים שמצויים בקליפת כדור הארץ או מופקים מקליפת כדור הארץ. מתוך 115 יסודות כימיים שמוכרים לאדם כ80 אחוזים הם יסודות מתכתיים. במתכות

קרא עוד »

5 טיפים לאיטום גגות מקסימלי

  איטום גגות הוא דבר חשוב מאין כמוהו להגנה על הבית מפני נזקי מזג האויר, תורם לבריאות דירי הבית ולחסכון בחשמל ואנרגיה. כאשר האיטום נעשה

קרא עוד »