בחירת קבלן מפתח איכותי, עשויה להיות ההבדל בין עבודה המבוצעת נכון לבין סיוט ממשי. עבור רוב האנשים, החלק הקשה ביותר בבניית בית הוא לאו דווקא הבניה עצמה, אלא מציאת קבלן אמין ומוכשר לביצוע העבודה. בניית בית היא אינה תהליך פשוט, אך על מנת לוודא כי העבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר ולמנוע תקלות עתידיות, חשוב מאוד לבחור קבלן מפתח בצורה מחושבת , אשר ידאג לביצוע בניה איכותית מההתחלה ועד הסוף. במדריך הבא תגלו מי הוא קבלן מפתח ומה הם תפקידיו, מה ההבדל בין קבלן מפתח לבין קבלן רגיל, וכמובן כיצד לבחור את קבלן המפתח האיכותי ביותר?

מה זה קבלן מפתח ?

קבלן מפתח, הוא קבלן אשר מבצע את עבודת הבניה מתחילתה ועד סופה. מקור השם "קבלן מפתח" הוא הענקת המפתח בסיום הבניה ע"י קבלן זה, ומדגיש את רמת היסודיות והמקצועיות שעל קבלן מפתח לעמוד בהן, כדי להעניק מפתח לבית מוגמר ומוכן למגורים.

 

תפקידי קבלן המפתח

במסגרת ביצוע עבודות הבניה מתחילתן ועד סופן, לקבלן המפתח אחריות רבה ותפקידים מגוונים:

 

יתרונות וחסרונות קבלן המפתח

שימוש בשירותיו של קבלן מפתח הוא בעל יתרונות וחסרונות רבים. לפניכם מפורטים היתרונות והחסרונות שבעבודה עם קבלן מפתח:

יתרונות:

חסרונות:

 

לקריאה נוספת על תפקידיו ויתרונותיו של קבלן מפתח, לחצו על הקישור.

 

כיצד לבחור את קבלן המפתח?

בחירת קבלן המפתח היא אינה בחירה פשוטה ויש לעשותה בכובד ראש ולהיצמד למספר שלבים מנחים, על מנת להימנע מחובבנים ורמאים, אשר עלולים להזיק לפרויקט שלכם. לפניכם שלבים מנחים לבחירת קבלן מפתח:

 

מציאת קבלן מפתח

עשו מחקר מעמיק:

 

לפני העסקת קבלן המפתח

 

קבלו הערכה: לאחר שצמצמתם את האפשרויות, קבלו הערכות כתובות ממספר חברות/ קבלנים. אל תבחרו אוטומטית בהצעה הנמוכה ביותר. בקשו הסבר, כדי להבין מדוע יש הפרש גדול במחיר.

 

שאלו שאלות:

 

הבינו את אפשרויות התשלום שלכם:

 

קבלן מפתח מומלץ
GRAND ISLE, La. – A worker cleans up oily waste on Elmer's Island, just west of Grand Isle, La., May 21, 2010. Hundreds of workers are cleaning up oil from the damaged Deepwater Horizon wellhead that finally reached the shore a month after the rig exploded, killing 11 people. U.S. Coast Guard photo by Petty Officer 3rd Class Patrick Kelley.

עיבדו עם חוזה כתוב:

עבודה עם חוזה או הסכם כתוב, היא הכרחית. החוזה (או הסכם) מגן עליכם חוקית במקרה שקבלן המפתח אינו עומד בהתחייבויותיו. גם אם עקבתם אחרי כל שלבי בחירת קבלן המפתח ובחרתם בקפידה קבלן מפתח איכותי ומומלץ, לא ניתן לדעת מראש מה עשוי לקרות במהלך הפרויקט. לפניכם מפורטים הדגשים החשובים ביותר שחייבים להופיע בכל חוזה/ הסכם עבודה עם קבלן מפתח:

 

**מומלץ ואף כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי לניסוח וכתיבת חוזה העבודה, ואף להיות נוכח בעת חתימתו.

 

לאחר העסקת קבלן המפתח

 

הקפידו על תיעוד

שימרו על כל הניירת הנוגעת בפרויקט שלכם במקום אחד מרוכז ומאורגן. הניירת כוללת:

 

שימרו קלסר או תיקיה מסודרת עם כל המסמכים, כולל תיעוד של שיחות טלפון, התכתבויות ופעילויות שונות. בנוסף, מומלץ לתייק תצלומים של אתר הבניה המראה על התקדמו הפרויקט. רישומים אלו הם חשובים במיוחד אם אתם נתקלים בבעיה בפרויקט- במהלך הבניה או לאחר סיומה.

קבלן מפתח

עשו לעצמכם צ'ק ליסט סופי

לפני ביצוע התשלום האחרון, הכינו רשימה סופית של מצב הפרויקט בו אתם מעוניינים. הרשימה תוודא כי:

 

סימנים להונאת בניה

כיצד ניתן לגלות האם קבלן מפתח אינו מכובד ואמין? מומלץ לא לבצע עסקים עם קבלן אשר:

 

 

על מנת להימנע מהונאת בניה, אל תבצעו את המפורטים מטה:

 

 

על מנת להימנע מבעיות ועסקים עם קבלני מפתח לא מקצועיים ולא אמינים, עקבו אחרי השלבים במלואם ואל תחסירו אף סעיף. בחרו את הקבלן האיכותי ביותר שיעמוד לרשותכם, כי קבלן מפתח איכותי ידאג שהפרויקט שלכם יתבצע בצורה הטובה והמהירה ביותר ויעניק תמורה משתלמת לכסף שלכם.

המדריך לבחירת קבלן מפתח בבניית בית פרטי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.