ניהול פרויקט בניה מזכיר ניהולה של מערכה בשדה קרב. אחריות כבדה תחת מגבלות של זמן וכסף, ניהול אנשים ושמירה על בטיחותם, יכולת החלטה מהירה, טיפול בכמה מוקדים בו זמנית.

המלצות על מפקחי בניה

הגעת להחלטה לבנות את ביתך? זה אולי הפרויקט המשמעותי ביותר אשר מתבצע בחייך. אנשי המקצוע המתלווים אלך בדרכך יהיו חבריך הטובים למשך כל תקופת הבניה. מפקח הבניה יהיה האדם בעל הנוכחות הדומיננטית ביותר בחייך בתקופה זו. אם נעמה לך ההתקשרות איתו, אם ביצע את עבודתו באמינות ובמקצועיות, אם הרגשת שבאמת אכפת לו מהבית שלך והוא רוצה בטובתך ובהצלחת התהליך, אם תוצאות עבודתו משביעות רצון, חבריך ומכריך כבר ישמעו עליו ממך ויקבלו את מיטב ההמלצות.

המלצות על מפקחי בניה יבטיחו לך פרויקט מוצלח

מפקח בניה הוא התפקיד החשוב ביותר בפרויקט. הצלחת התהליך או כישלונו תלויים במפקח. הוא המפקד העליון של המערכה. איך יודעים כי המפקח הנבחר לפרויקט הוא האדם הנכון? הדרך הנכונה ביותר לקבל מידע על מפקח בניה, היא לבדוק את הפרויקטים האחרונים שביצע, לאתר את הלקוחות ולדבר איתם. הם ידעו וישמחו לספר אם התאכזבו או שמחו. אין להקל ראש בבחירת המפקח, הוא זה שיודע לנווט את הספינה אל חוף מבטחים ולדאוג לשלומם של הנוסעים.

טכניקות מתקדמות

בשנים האחרונות הטכנולוגיה התפתחה מאוד בכל התחומים. בזכות טכנולוגיה מתקדמת תהליכי בניה היום הם הרבה יותר מהירים, מדויקים ובטיחותיים מפעם. מפקח בניה חייב להיות מעודכן בהתפתחות הטכנולוגית ולהכיר היטב את הטכניקות והשיטות החדשות בענף הבניה, את המכשור החדש, החומרים המשופרים ולעקוב בתשומת לב אחרי הכללים וההוראות החלים על פי חוק על כל אדם המתהלך במתחם בניה.

דוחות שוטפים ושאר מטלות

חוק התכנון והבניה דורש רישום דוחות מדויק המתארים את התקדמות הפרויקט. החוק דורש מהמפקח לדאוג לרישום חריגות בניה אם יש, כשלים בטיחותיים שיש לפתור ובעיות נוספות מסוגים שונים. מכאן שהוא חייב לדעת להזין את המחשב בנתונים, לשלוט בטבלאות, להכיר את המדיה הווירטואלית היטב. כמו כן, הלקוחות מקבלים דיווח שוטף ומסודר על התקדמות הבניה. למעשה עבודתו של מפקח בניה מתחלקת בין שטח אתר הבניה לבין המשרד מול המחשב.

קשר עם קבלני המשנה

בתהליך הבניה מעורבים אנשי מקצוע רבים ביניהם קבלני משנה של חברות החשמל, הגז והמים. גם מסגרים או קבלני איטום הם חלק מהפרויקט ותפקידו של מפקח הבניה הוא לנהל אנשי מקצוע אלה ולעקוב אחרי טיב עבודתם. מפקח הבניה מעורב כבר בשלב התכנון ויושב עם האדריכל להכיר את התכניות לעומק ולהבין ולתכנן את מהלך הפרויקט עד להשלמתו. האופן הטוב ביותר לרתום מפקח בניה לפרויקט היא דרך חברה מסודרת. חברת אגס הנדסה ופיקוח מציעה אנשי מקצוע מקצועיים, מוסמכים ואמינים.

חברת בניה בעלת מוניטין

פרויקט וילה או תוספות בניה,  מפקח תמא 38, שיפוץ בנין לשימור או כל פרויקט בניה אחר, הכתובת היא אנחנו. אגס הנדסה ופיקוח מציע לך ליווי צמוד, אישי ומקצועי לאורך התהליך. נשמח לתת ייעוץ ומענה לכל שאלה. אנחנו ממתינים לך כאן.

המלצות על מפקחי בניה