הנדסאי מפקח בניה

 

אם חשוב לכם לבדוק את אנשי המקצוע שבונים לכם את הבית, אם אתם רוצים לוודא שהיסודות חזקים, שהרצפה ישרה ושהבטון טרי, אתם צריכים הנדסאי מפקח בניה שיפקח עבורכם על כל תהליכי הבניה בפרויקט, וייצג את האינטרסים שלכם מול הגורמים המקצועיים, אינטרסים שיכולים להיות מנוגדים לחלוטין לאלו שלהם.

 

מדוע צריך הנדסאי מפקח בניה?

פרויקט בניה הוא עסק יקר, שמושקע בו כסף רב, כמובן מצידו של הלקוח, אתם. יחד עם זאת, עם הכסף שלכם מבצעים אנשי המקצוע את עבודתם, רוכשים חומרי גלם ומשלמים לצוות הפועלים שלהם. עכשיו, מה קורה אם למשל הבטון שמגיע אל אתר הבניה כדי ליצוק את יסודות הבית, כבר אינו טרי דיו ואינו באיכות טובה? מן הסתם, קבלן הביצוע לא יאמר על כך מילה, ופשוט יצוק את הבטון כפי שהוא, מה שיפגע בחוזק המבני של הבית שלכם לאורך זמן, ויכול להוות סכנה של ממש. מה קורה אם הרצפה לא יצאה ישרה, או שבמקום עץ מלא במשקופי הדלתות, השתמש הקבלן בעץ זול ופשוט? גם במקרה הזה, הוא לא יאמר מילה.

הנדסאי מפקח בניה הוא בדיוק האיש שצריך להרים דגל אדום בכל פעם שמשהו כזה קורה, ולהפעיל את הסמכויות שלו על מנת לדרוש תיקון של הדברים ובזמן אמת. מפקח הבניה הוא הגורם המקצועי שאחראי לוודא שכל תהליכי הבניה מבוצעים על פי הסטנדרטים ההנדסיים הנדרשים, על פי תכנית הבניה, היתר הבניה ולוחות הזמנים ועל פי מה שסוכם עם קבלן הביצוע. בכל ליקוי בניה שמזהה המפקח, יש לו את הסמכות להציף את העניין ולדרוש שיתוקן.

 

האם מפקח בניה חייב להיות הנדסאי?

ובכן, מפקח בניה חייב להיות בעל תואר בהנדסת בניין, וזה אומר הנדסאי בניין או מהנדס בניין. תהליך הפיקוח דורש ידע הנדסי מקצועי על מנת שהמפקח יוכל אכן לבחון את הדברים בעין מקצועית, ולהפעיל סמכות מקצועית בדרישה שלו לתקן ליקויים שהוא מאבחן. לא כל איש מקצוע בעל ניסיון בענף הבנייה יכול למלא את תפקידו של הנדסי מפקח בניה, לא ברמה החוקית ולא ברמה המעשית, ולכן חשוב להקפיד שאתם מגייסים אך ורק מפקח בניה בעל תואר מתאים בהנדסת בניין.

 

פיקוח בניה הוא תפקיד בעל חשיבות רבה, הן לטובת הפרויקט כולו והן לטובת הלקוח, אתם. את מפקח הבניה חשוב שאתם תבחרו, אתם תגייסו ואתם תשלמו לו את שכרו, שכן המטרה היא שהוא ייצג את האינטרסים שלכם בפרויקט, ויבטיח כי הפרויקט מנוהל על פי הציפיות שלכם ועל פי מה שנכון. הנדסאי מפקח בניה, כשמו כן הוא, מחויב להיות בעל תואר בהנדסת בניין, ועל אף שאת התפקיד ממלא פעמים רבות מהנדס בניין, גם להנדסאי יש את הסמכות המקצועית והחוקית לשמש כמפקח בניה בפרויקטים רבים.

הנדסאי מפקח בניה

השארת תגובה