הסכם עבודה מסודר מאפשר להעסיק מפקח מוסמך לכל פרויקט בניה פרטי. עם זאת, כדאי להכיר את הסעיפים המרכזיים בהסכם ולוודא שהם עולים בקנה אחד עם מאפייני והיקף הפרויקט.

הסכם עם מפקח בניה לפרויקט פרטי

מפקח בניה מועסק על ידי אנשים פרטיים במטרה לייצג את האינטרסים שלהם באתר הבניה. אנשים פרטיים יכולים לחתום על הסכם עבודה מן הסוג הזה בשיפוץ דירה, בבניית בית פרטי או בכל יוזמה אחרת שקשורה לענף הבנייה. עם זאת, הלקוחות של מפקח בניה חייבים לדאוג להסכם עבודה מסודר וקביל משפטית. הסכם כזה מגן על שני הצדדים והוא מונע עוגמת נפש בהמשך הדרך. השאלה היחידה היא מה כולל אותו הסכם וכיצד מומלץ לנסח אותו.

מה כולל הסכם עם מפקח בניה?

הסכם טוב מפרט את תחומי האחריות של מפקח בניה בפרויקט פיקוח בניה פרטית. כמו כן, בהסכם עבודה מסודר תהיה התייחסות לפעולות שאותן מותר לצדדים לבצע במקרה של הפרת חוזה. כמו כן, כדאי שכל הסכמה בעל פה תופיע בחוזה ושהצדדים יחתמו עליה. אם ישנן התלבטויות, ניתן לערב עורך דין שילווה את מעמד החתימה על ההסכם או לפחות יבדוק אותו. בהמשך, ההסכם עשוי לכלול נספחים שמהווים חלק עיקרי ובלתי נפרד מהחוזה.

הגדרת שירותי הפיקוח

הנקודה החשובה ביותר בהסכם בין לקוחות פרטיים לבין מפקח בניה היא הגדרת שירותי הפיקוח. באופן עקרוני, ברוב המקרים מגדירים את השירותים שניתנים על ידי היועץ ככל השירותים הדרושים להשלמת שלד וגמר המבנה. בפועל, יש פרויקטים קטנים יותר שבהם שירותי המפקח מוגבלים לתחומים ספציפיים בלבד. בכל מקרה, את הנושא הזה צריך לקבוע עוד טרם מעמד חתימת החוזה ותוך הסכמה שבעל פה בין הצדדים. לאחר שמגיעים להסכמה מעלים את הדברים על הכתב וחותמים במקומות המתאימים.

חשוב מאוד לשים דגש על פיקוח בניה מקצועי בעבודות ניסור בטון https://yahalomi.co.il/ כמו כן חשוב לבחור בחברה מובילה ומומלצת המתמחה בניסור בטון.

פרטים טכניים שהופכים את ההסכם לקביל משפטית

דווקא הפרטים הטכניים הם אלו שעלולים למנוע מהסכם עבודה בין מפקח בניה לבין לקוח פרטי להפוך למסמך קביל מבחינה משפטית. אם רוצים להימנע מזה, צריך לפתוח את ההסכם במסירת פרטים מדויקים על תאריך ושמות הצדדים. שאר המסמך מוקדש לפירוט על הסעיפים שנכללים תחת שירותי הפיקוח ובסוף יש גם צורך בחתימת המזמין, בחתימת היועץ ובחתימת גורמים נוספים אם ישנם. במידה ולמסמך מצורף נספח, יש לוודא שהפרטים שלו מופיעים על גבי ההסכם עצמו.

מתי חותמים על ההסכם?

על הסכם בין לקוח פרטי לבין מפקח בניה חותמים לאחר שמחליטים להזמין את השירות. לפני השלב הזה עוד מתייעצים עם אנשי מקצוע ומקבלים פרטים ממהנדס אזרחי, אך לאחריו אפשר כבר להתחיל הלכה למעשה בפרויקט הבניה שעל הפרק.

באגס הנדסה ופיקוח מזמינים אותך ליצור קשר עם חברה אמינה ומקצועית שמתמחה בפיקוח בניה. נציגינו ישמחו כבר עכשיו לעמוד לרשותך ולהציג בפניך הסכם מסודר שיחסוך עבורך זמן, כסף ודאגות.

הסכם עם מפקח בניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.