אם כבר בחרת לשכור את שירותיו של מפקח בנייה לפרויקט שלך, אז לפחות כדאי לעשות את זה בצורה מיטבית. חשוב מאוד לדון בהסכם שלך איתו ולהגיע לתיאום ציפיות כדי לא להיתקל בהפתעות לא נעימות.

הסכם פיקוח בניה

כדי לערוך הסכם מוצלח עם מפקח בנייה חשוב לזכור כמה דברים בסיסיים. ראשית, יש לברר מה תפקידו של מפקח הבנייה. תפקידו של המפקח הוא לייצג את האינטרסים שלך ולפעול כך שהוראותיך יבוצעו באופן החלק ביותר, ובמקרים של חוסר תיאום כלשהו עליו לתקן זאת. שנית, על המפקח לנהל את עבורך את המגעים עם אנשי המקצוע השונים, לתאם לו"ז ולאשר את העבודה המתבצעת. מפקח טוב אף ימליץ לך על בעלי מקצוע טובים וידאג לערוך לך לוח זמנים יעיל.

מה כולל הסכם פיקוח בניה?

כמו כל חוזה שנחתם אי-פעם, גם הסכם מפקח בניה תמא 38 שכזה כולל, בין היתר, מספר הבנות והסכמים שונים שהיזם והמפקח יחתמו ויתחייבו עליהם. חשוב לעיין היטב בכל סעיף מרשימת הסעיפים, שכן מפקח הבנייה, אשר לעתים ייקרא "היועץ" או "המפקח", מתחייב עליהם. חשוב לבדוק שהמפקח חותם שהוא מתחייב להעניק שירותי פיקוח על בניית המבנה לרבות חפירה, בנייה, איטום, מערכות החשמל והאינסטלציה, חיפויים לרצפה ולקירות ועוד. כמו כן על המפקח להתחייב לעבודה שוטפת וסדירה באופן שיביא לקיום ההסכם באופן מלא.

למה צריך פיקוח בנייה?

פיקוח על הבנייה הוא עניין קריטי. להוציא את מזעור הסכנות השונות אשר עלולות להתרחש בעת ביצוע עבודה ללא פיקוח שנעשה על ידי איש מקצוע מוסמך ומיומן, ישנם כמה יתרונות שחשוב להכיר לפני שמתחילים לעבוד. פיקוח טוב יחסוך לך זמן יקר ועלויות חומרים וטיפול בכשלי בנייה מיותרים. גורמים רבים מעורבים בפרויקט בנייה ועל כן חשוב לתאם בין כל אותם הגורמים באופן המיטבי ביותר האפשרי, ובכך להפחית היתקלויות וסיטואציות לא נעימות המתרחשות במצבים כאלו.

מפקח בנייה: יכולות ומיומנויות

כדי לבחור מפקח בנייה מצוין, יש לעמוד על טיבו. מפקח בנייה מטבעו יתבקש להתמודד מול מספר גורמים בו זמנית, ולא פעם הגורמים הללו לא בדיוק גרים יחד ואוהבים זה את זה. מפקח טוב יעמוד בלחצים, יפתור את המחלוקות ויגשר בין הפערים. לאור זאת, חשוב לבחור במפקח עם יכולות וורבליות ויכולות בינאישיות מצוינות. מיותר לציין שעליו להציג יכולת ניהול וארגון, ייצוגיות ואף יכולת הנהגה. כשהמפקח שלך נושא עמו את התכונות האלו אפשר להיות סמוך ובטוח שעבודתו תניב פירות בהקדם.

מה נותר עוד לעשות?

אין ספק, תחום הבניין בארץ ובכל מקום בעולם הוא לא עניין פשוט. כל מיזם נדל"ן הוא אתגר שאין לזלזל בחשיבותו, ואנו בטוחים שקוראנו אינם כאלה. אז לאחר שהבנת את החשיבות של הימצאות מפקח בנייה בפרויקט שלך וכבר חשבת על להשיג אחד, כל שנותר לך לעשות הוא ליצור עמנו קשר.

אנו בחברת אגס הנדסה ופיקוח נדאג ללוות אותך בכל שלב בפרויקט הבנייה שלך עם הסכם פיקוח בניה המותאם לצרכים הספציפיים שלך. מפקחי הבנייה המצוינים שלנו, בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום, יעניקו לך ראש שקט ובעלות הוגנת. אז למה לחכות?

מפקח בניה פינוי בינוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.