זיפות גגות – האם זה כל כך נחוץ ?

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

 

בין אם מדובר על בית פרטי או בניין מגורים, יש צורך לבצע אחת לשנה (בד"כ) מריחת זפת על גג המבנה. פעולה זאת הינה קריטית לשמירת שלד המבנה ומונעת בעיות פוטנציאליות. מריחת זפת חמה יוצרת איטום אבסולוטי על גג המבנה וכך נוזלים אינם מצטברים על משטח הגג וחודרים אל חלל המגורים בליווי פיקוח בניה.

זיפות גגות – האם זה כל כך נחוץ?

במשך עשרות שנים משתמשים באותה שיטת פעולה כאשר מדובר על זיפות גגות. מריחת החומר הוכיחה עצמה כיעילה ביותר ועמידה בפני אלמנטים חיצוניים עד כשנה. לאחר תקופה זאת, הזפת מתחיל להתקלף ואפקטיביות החומר נעלמת אט אט. לכן, יש צורך לבצע זיפות מחדש בכל שנה ובעדיפות לפני הגעתו של החורף.

אופן השימוש בזפת על הגג

בכדי לבצע איטום גגות על ידי זיפות נכון, תחילה יש צורך לבצע סריקה על גג המבנה ולוודא שאין לכלוך שהצטבר במשך הזמן. לאחר מכן, יש צורך לנקות ולשטוף את המשטח באופן יסודי על כל שטחו ובמיוחד יש לשים לב לפינות הגג.

בנוסף, אם קיים איטום ישן ופגום על המבנה יש צורך להסיר אותו ובו זמנית לפתוח את כל המרזבים, לשחרר מים כלואים שהצטברו במקומות מסוימים ולפנות עלים וענפים בכדי ליצור זרימת מים תקינה של כל מי הגשמים מטה באופן חלק.

תהליך זה צריך להתבצע במהלך הקיץ, ממש לפני כניסת החורף בכדי שמשטח הגג יהיה יבש ויגרום לזפת להתקשות למרקם צמיגי במהירות. זיפות גגות שנעשה בעיתוי לא נכון עלול להוביל בלאי וחדירת מים אל החלל ולכן ישנה חשיבות רבה לתזמון פיקוח בניה.

כיצד מורחים זפת והאם מתבצע פיקוח בניה?

ראשית, עליכם לחמם את גלילי הזפת ולמרוח את משטח הגג בצורה יסודית. לאחר שסיימתם למרוח את הזפת, תשאירו את החומר להתייבש על הגג באופן מוחלט ובדקו לאחר יממה את תקינותו פיקוח בנייה.

לאחר שבדקתם שהזפת יבשה לחלוטין, אתם יכולים למרוח את הסיד על המשטח. הסיד עצמו מעורבב עם דבק או צבע אקרילי והקומבינציה של שני החומרים הללו מגן גם על הזפת וגם על הדירות. מטרתו העיקרית של הסיד הינה למנוע מקרני השמש לפגוע בזפת באופן שיגרום לבלאי מהיר ובנוסף הצבע הלבן גורם למניעה של התחממות המבנה ושמירה על טמפרטורות תקינות.

מבנה שלא יבצע זיפות גגות אחת לשנה עלול להוביל לנזקים אמתיים שמסכנים את דיירי הבית ובנוסף מייקרים את עלויות התיקון בצורה משמעותית.

הנזקים העיקריים שעלולים להיגרם:

  • חדירה של מים אל הבית וקריסה חלקית באזורי המבנה. בנוסף בידוד שלא נעשה כראוי עלול לגרום ללחות לחדור וליצור עובש.
  • התפשטות הנוזלים אל הקירות ופגיעה בכבלים חשמליים.
  • התחממות חלל הבית לטמפרטורות בלתי נסבלות במשך עונת הקיץ.

זיפות גגות הינה פעולה נחוצה והכרחית בכדי לקיים שגרת חיים נורמלית בביתכם. אומנם איטום מקצועי זה אכן הוצאה כספית אך אי עשייה עלול להוביל לבעיות רציניות בעתיד שתיקונן יעלה יותר מאשר זיפות תחלתי.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

צביעת דירה לבד או עם צבעי

כאשר אתם מתבקשים לצבוע את הדירה לבד או עם צבעי, תצטרכו לקבל החלטה על סוג הצבע לבחירה. ישנם שני חברות אשר מספקות צבעים איכותיים ויפים:

קרא עוד »

איך מתבצעת הדברת פשפשים?

לגלובליזציה ולקדמה יש יתרונות רבים, ומן הסתם רובנו לא היינו רוצים לחזור לאחור ולחיות כמו פעם – אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש לה גם

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו