מה חשוב לדעת לפני שמזמינים חיפוי חוץ לבניין?

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

חיפוי חוץ לבניין הוא רכיב סטנדרטי בכל פרויקט בנייה חדשה והזמנים של מריחת טיח וצבע חוץ בלבד, עברו חלפו מן העולם. יחד עם זאת, התפיסות לגבי תפקידו של חיפוי החוץ ולגבי האפשרויות שניתן ליישם על קירות החוץ אינן עולות בדרך כלל בקנה אחד עם החוק ועם עקרונות העיצוב המקצועיים ולכן, בשורות הבאות מספרים לכם המומחים של חברת ENTERDOOR על הדברים שחשוב לדעת לפני שמזמינים חיפוי חוץ לבניין.

 

תפקידו של החיפוי – איטום, בידוד וקצת עיצוב

זה אולי יפתיע אתכם, אבל תפקידו המרכזי של חיפוי החוץ הוא לספק למבנה שכבת הגנה של איטום ובידוד. קירות שלד הבטון של המבנה הם קירות חזקים מאוד, אבל גם רגישים מאוד לפגעי מזג האוויר וגרועים בבידוד תרמי ואקוסטי. חיפוי החוץ מיועד על כן, להגן על קירות השלד ולבודד את חלל הפנים של המבנה ממרחב החוץ שמקיף אותו. חיפוי חוץ חייב לכסות למעשה את כל שטח הפנים של קירות השלד, מה שנעשה בדרך כלל באמצעות הדבקת אריחי אבן או שיש, או התקנת לוחות חיפוי אלומיניום או עץ. הבנת תפקידו של חיפוי החוץ חשוב במיוחד בכדי להבטיח שאתם בוחרים את החיפוי המתאים לא רק לעין שלכם, אלא גם לאיכות החיים שלכם. חשוב מאוד שהחיפוי יעניק לכם רמה גבוהה של בידוד תרמי ואקוסטי וכן יאפשר איטום מלא, איכותי ועמיד של המבנה מפני פגעי מזג האוויר ובכלל זה גשמים, לחות, רטיבות, רוחות וקרינת שמש ישירה.

 

היתרי בנייה בהתקנת חיפוי חוץ

דבר נוסף שחשוב לדעת לפני הזמנת חיפוי חוץ לבניין הוא שמדובר בתוספת בנייה או שינוי מבני, שמחייב היתר בנייה. החיפוי נראה כלפי חוץ ומשפיע על התכנון הסביבתי ולכן מחייב אישור והיתר מטעם הרשות המקומית שבתחומה ממוקם המבנה. אלא שהוצאת היתר בנייה לצורך חיפוי חוץ לבניין הוא לא רק הליך בירוקרטי, אלא פרמטר שעשוי להכריע את החיפוי שבסופו של דבר תתקינו. ברובם המכריע של המקרים, במיוחד בבניינים משותפים ובמיוחד במרחבים אורבניים, תחויבו לדבוק בחיפוי שתואם את החיפוי הכללי המותקן בבניינים מסביב ולא תוכלו לחרוג מכך, לרוב אפילו לא במעט – לא בצבע, לא במרקם ולא בחומר הגלם. בבתים פרטיים בישובים כפריים, הגמישות היא רבה יותר אבל גם במקרים אלה נדרש לכם היתר בניה לצורך התקנת חיפוי חוץ.

לבסוף, כדאי לדעת שאבן ושיש הם כבר מזמן לא חומרי הגלם היחידים שמיושמים בתחום של חיפוי חוץ לבניין וכי ניתן להזמין חיפוי קיר חיצוני בעץ או אלומיניום. כיום, ישנם גם פתרונות מתקדמים של חיפויי אלומיניום, המאפשרים לכם לחפות את הבניין בכל עיצוב שתרצו ובכלל זה גם חיפוי מובחן של חזיתות הבניין וחיפוי נקודתי בחלק קיר של חזית ספציפית, למשל חיפוי של מבואת הבניין. בכל שאלה שיש לכם בנושא חיפוי חוץ לבניין, צרו קשר עוד היום עם המומחים של ENTERDOOR.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

מתכות

מתכות הם יסודות כימיים שמצויים בקליפת כדור הארץ או מופקים מקליפת כדור הארץ. מתוך 115 יסודות כימיים שמוכרים לאדם כ80 אחוזים הם יסודות מתכתיים. במתכות

קרא עוד »

5 טיפים לאיטום גגות מקסימלי

  איטום גגות הוא דבר חשוב מאין כמוהו להגנה על הבית מפני נזקי מזג האויר, תורם לבריאות דירי הבית ולחסכון בחשמל ואנרגיה. כאשר האיטום נעשה

קרא עוד »

קניית בר מים 

    הקיץ הישראלי כבר כאן ואיתו עולה תמיד השאלה: איך מתמודדים עם החום הגדול? זה לא משנה אם אתם אנשים שבבסיס אוהבים ים, שמש

קרא עוד »