חשיבות מפקח הבנייה בפרויקט שיפוצים

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

אם עולה הצורך לשפץ בית פרטי או דירה, חשוב להסתייע תמיד באנשי המקצוע הנכונים. מפקח בנייה הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל אתר בנייה מכל סוג, ותפקידו נרחב. מפקחי בנייה מקצועיים עשויים להוביל לזירוז הפרויקט, לחיסכון בעלויות ועוד.

לפני שאנחנו מדברים על נושאי בטיחות והחשיבות הגדולה בבחירת חומרי הגלם הנכונים, בואו נבין מי הוא מפקח בנייה. בין אם מדברים על עבודות שיפוצים או עבודות בנייה מכל סוג, מפקחי בנייה נמצאים באתר בכדי לוודא שתהליכי הבנייה מתנהלים כשורה. מפקח בנייה יבחן את סוגי חומרי הגלם, את איכותם ועוד. כל זאת, בצמוד לפיקוח על נהלי עבודה שונים, נהלים של תפעול מכונות כבדות וכדומה.

במה מפקח בנייה תורם?

את התחום של ניהול פרויקטים בבנייה ניתן ללמוד דרך משרד הכלכלה, אך יש גם מפקחי בנייה אשר ממונים על פיקוח בנייה מטעם משרד הפנים. אפשר להבין, מאוד בקלות, שהמדינה מייחסת חשיבות עליונה לנושא של פיקוח בנייה, היות ובמקרים מסוימים גם אסונות יכולים להתחולל בעקבות בנייה ללא פיקוח.

קבלני שיפוץ

בין אם אתם שוכרים קבלן שיפוצים עבור שיפוץ הבית או שיפוצניק, כדאי לדעת במה מפקח בנייה יכול לתרום לתהליך השיפוץ. מעבר לאלמנטים הבטיחותיים, שבהחלט מחייבים את הפיקוח של איש מקצוע, הפיקוח של מפקח בנייה גם יכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות. כיצד זה מתבטא? על ידי תיאום נכון בין קבלן שיפוצים לבין אנשי מקצוע אחרים, על ידי בחירת חומרי גלם נכונים ועוד. בטווח הארוך, החיסכון גם יתבטא בכך שהבלאי יהיה קטן יותר, מה שיוביל לפחות הוצאות על תחזוקת הבית.

כדאי לשכור מפקח בנייה כשמשפצים בבית?

גם בתהליכי שיפוצים קטנים, מומלץ מאוד להסתייע בשירותיו של מפקח בנייה. לא פעם, תשתיות עשויות להינזק בעקבות חפירות וקדיחות, בין אם מדובר בתשתיות חשמל, מים או גז. גם כשמבצעים שיפוצים קטנים בבית ולא עבודות בנייה מורכבות, תפקידו של מפקח הבנייה יהיה לוודא כי הכול מתנהל כשורה.

חשוב מאוד להבין, התיאום בין בעלי המקצוע השונים הוא לא עניין של מה בכך. במילים אחרות, ההצלחה של שיפוץ הבית תהיה תלויה בתיאום בין קבלן הגבס לבין קבלן הבטון, בין אדריכל הנוף לבין מעצב הפנים, בין מעצב הגינות לבין כל שאר האחרים.

שיפוצים קטנים בבית ופיקוח נכון

אין ספק, שיפוצים הם תהליכים מורכבים בדרך כלל. לדוגמה, אם הזמנתם אנשי מקצוע עבור התקנת אי-מטבח, אך השיפוצניקים לא סיימו את הבטון שמהווה תשתית לאותו אי במטבח, הרי שאתם נמצאים בבעיה. לרוב, אתם תידרשו לשלם על הגעתם של אנשי המקצוע ביום הלא נכון.

מפקח בנייה ימנע מצבים אלו, בעודו מתאם את הגעת אנשי המקצוע במועדים המדויקים. בשורה התחתונה, מפקחי בנייה עשויים להוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות גם בטווח הקצר וגם בארוך. בנייה נעימה ומוצלחת!

המאמר נכתב בשיתוף עם פורטל השיפוצים – טופ שיפוצים, קריאה מהנה!

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

5 טיפים לצביעת דירה

צביעת הדירה שלנו זה דבר חשוב מאוד. כאשר אנחנו צובעים מחדש את הדירה שלנו אנחנו מחדשים אותה והופכים אותה למטופחת ויפה יותר. יש הרבה טיפים

קרא עוד »

מכולה לפינוי פסולת בניין

  בעת ביצוע עבודה של הריסת מבנה או עבודות עפר כלשהן, או שיפוץ משמעותי ומסיבי מצטברת לא מעט פסולת בניין. את פסולת הבניין הזו ניתן

קרא עוד »