טופס 4

אם אתם נמצאים בזמן הליך בניית הבית החדש שלכם או שמא התחלתם לחקור בתחום בניית בית פרטי, ודאי נתקלתם לא פעם במושג, טופס 4. ובכן, טופס זה הינו שלב חשוב והכרחי ביותר בעת בניית הבית הפרטי ויש לקחת אותו בחשבון ולהיערך כמו שצריך בכדי שתוכלו לקבל אותו בקלות. טופס 4 הוא בעצם טופס אישור אכלוס מבנה. הוא כולל שורה של אישורים ובדיקות ואם הבית שבניתם עונה על הקריטריונים שנמצאים בו, הרי שתוכלו לגור בו. למרות שהטופס ניתן רק לאחר סיום הבית, אנו ממליצים לצבור את הידע על הסעיפים שהוא מכיל. לאחר מכן, תוכלו לבנות בית שיתאים לטופס 4 ולא תצטרכו להוציא עלויות נוספות ולבצע תיקונים בבית.

אז מה נמצא בטופס 4?

אז את טופס 4 נותנת הוועדה המקומית לתכנון הבנייה השייכת לעיר בה נבנה הבית. אל תדאגו, ברגע שתתחילו בעבודות לבניית הבית, אתם תכירו כבר את הוועדה הזאת, היא זאת שצריכה לתת לכם היתרי ואישורי בנייה נוספים כבר בשלב הגשת תוכנית הבנייה לאישור. הטופס כולל, אישור אדריכל, אישור ניקוז ואינסטלציה, אישור חברת גז, אישור כיבוי אש, אישור ממהנדס על כך שהמבנה בטוח למגורים. קחו בחשבון שהדרך בה תבנו את הבית שלכם קובעת את המהירות בה תקבלו את הטופס. אם בניתם את הבית בצורה איכותית, הרי שהרשויות השונות ימצאו אותו תקין וייתנו לכם את טופס 4 בצורה קלה יותר.

תהליך הוצאת טופס 4

ניתן לגשת למשרדי הוועדה המקומית לתכנון הבנייה ולבקש את טופס 4, ישנן פעמים בהן ניתן להוריד את הטופס במהירות מהאינטרנט. יחד עם הטופס אתם מקבלים מסמך נוסף, זהו בעצם מדריך שאמור לעזור לכם בעת הליך קבלת הטופס. בתוך המדריך תמצאו מידע מפורט על שלל האישורים שהטופס אמור לכלול. היעזרו במדריך שניתן לכם, כול אחד מין האישורים צריך להתקבל בצורה מסוימת מין הרשות שאחראית עליו. מבלי שיש בידיכם את כול האישורים הנדרשים לא תוכלו לקבל את טופס 4

האישור הסופי לאכלוס הבית

לאחר שקיבלתם את כול האישורים נמצאים במדריך מהרשויות האחראיות לכך, כעת אתם צריכים להגיש את הטופס אל הוועדה המקומית לתכנון הבנייה. ברגע שהיא מקבלת את הטופס והאישורים, הוועדה שולחת אותם למפקח מטעמה וזה עובר על שאר מסמכי הבנייה השונים בצורה מפורטת, בכדי לבדוק כי הבית אליו אתם מתכוונים להיכנס אכן מתאים לאכלוס. כעת ישנן מחלקות נוספות שנדרשות לאשר את בניית הבית שלכם. כגון המחלקה להגנת איכות הסביבה, איכות צנרת המים והתשתיות, עמידה בתקנים וחוקי עזר ועוד. שימו לב כי רשויות שונות עלולות לדרוש קריטריונים שונים בהתאם לבית שאתם מבקשים לבנות. לבסוף, יכול להיווצר מצב בו הוועדות השונות ימצאו ליקויים בבניית הבית שלכם ולאחר מחכן תוכלו לתקן אותם. הזמן שיינתן לכם הוא שנה.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

איך בוחרים שער לבית פרטי?

בטיחות ונוחות בבית פרטי תלוי מה יהיה השער. לא רק זה מסבך את הרכישה. מחיר, מורכבות וסוגי עיצוב, מגוון דגמים מקשים באמת על הבחירה. אנו

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו