למה צריך רואה חשבון?

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

לרואה חשבון יש את אחד התפקידים החשובים ביותר בכל עסק, בין אם הוא עובד בתאגידים גדולים או בעסקים קטנים. כעמוד השדרה הפיננסי של העסק, הם מכינים ובוחנים רשומות פיננסיות, מבטיחים שכל העסקאות הכספיות מדויקות, ושהמיסים משולמים בזמן.

מה עושה רואה חשבון?

רואי חשבון משתמשים במספרים ובדוחות כספיים כדי לצייר תמונה של מצב פיננסי של חברה, ארגון או אדם.

על ידי שימוש בכישוריהם במתמטיקה, חשבונאות, משפטים ופיננסים, רואי החשבון מנתחים רווחים והפסדים. הם מספקים מידע שמשקיעים ובעלי עסקים צריכים כדי לראות מה מצבה של חברה לאורך תקופה. מידע זה מהווה את הבסיס לדו"ח החברה ולדו"חות התיוק המשפטיים.

להלן כמה מהחובות שעשויות להיות לרואי חשבון:

 • קביעת דרישות שכר; שמירה על נתוני שכר; הכנה ועיבוד משכורות חודשיות
 • אינטראקציה עם מבקרים פנימיים וחיצוניים בהשלמת ביקורות
 • הסבר חשבוניות חיוב ומדיניות חשבונאית לצוות, לספקים וללקוחות
 • הכנה וסקירה של תקציבים, הכנסות, הוצאות, ערכי שכר, חשבוניות ומסמכים חשבונאיים אחרים
 • ניתוח ובדיקה של תקציבים והוצאות למימון מקומי, מדינתי, פדרלי ופרטי, סקירת חוזים ומענקים
 • הכנת דוחות רווח והפסד ודוחות סגירה ועלויות חודשיים
 • ניתוח מגמות הכנסות והוצאות והמלצה על רמות תקציב מתאימות, והבטחת בקרת הוצאות
 • הידור וניתוח של מידע פיננסי כדי להכין ערכים לחשבונות, כגון חשבונות בספר הראשי ותיעוד תנועות עסקיות
 • פיקוח על הקלט והטיפול בנתונים פיננסיים ודוחות למערכות הפיננסיות האוטומטיות של החברה
 • פתרון פערים חשבונאיים
 • הקמה, תחזוקה ותיאום של יישום הליכי בקרה חשבונאית וחשבונאית
 • המלצה, פיתוח ותחזוקה של בסיסי נתונים פיננסיים, מערכות תוכנות מחשב ומערכות תיוק ידניות

סוגי חשבונאות:

חשבונאות ציבורית – זאת שירות חשבונאי לציבור הרחב, והוא נחשב מקצועי יותר מאשר חשבונאות פרטית. רואי חשבון מוסמכים יכולים לספק שירותי חשבונאות ציבוריים. תוכלו למצוא משרדי רואי חשבון בתל אביב שמספקים שירותים כאלו.

חשבונאות פרטית – זאת חשבונאות שמוגבלת למשרד אחד בלבד, שבו רואה חשבון מקבל משכורת על בסיס מעסיק-עובד. מונח זה משמש גם אם המעסיק נמצא בתאגיד ציבורי.

חשבונאות הכנסה לאומית – במקום הרעיון העסקי הרגיל, חשבונאות הכנסה לאומית משתמשת במושג כלכלי או חברתי. סוג זה של חשבונאות מספק הערכות של כוח הקנייה השנתי של המדינה.

חשבונאות נאמנות -סוג זה של חשבונאות נעשה על-ידי נאמן, מבצע או מנהל מערכת. התפקיד הוא לשמור את הרשומות ולהכין את הדוחות, אשר עשויים להיות מאושרים על ידי או תחת סמכותו של בית משפט.

קרן או חשבונאות ממשלתית – סוג זה של רואה חשבון עובד עבור עמותות או סניפים של הממשלה. מערכת זאת, זהה לחשבונאות קונבנציונלית. נעשה שימוש גם בחשבונאות של קרנות מיוחדות.

חשבונאות משפטית – חשבונאות משפטית בוחנת סוגיות הנובעות מסכסוכים או תביעות משפטיות בפועל או צפויים. רואי חשבון משפטיים לעתים קרובות צריכים לתת עדות מומחה במשפט. לכל משרדי רואי החשבון הגדולים יש מחלקות חשבונאות משפטיות מומחים ובתוך קבוצות אלה, ייתכנו אפילו יותר תת-התמחויות. רואי חשבון משפטיים מסוימים עשויים פשוט להתמחות בתביעות ביטוח, תביעות לפציעות אישיות, הונאה, בנייה או ביקורות תמלוגים. משרד רואי חשבון בחיפה עשוי למצוא את עצמו מספק שירות לחברות שונות ולבתי המשפט באזור.

חשבונאות השקעות – חשבונאות השקעות, חשבונאות תיקים או חשבונאות ניירות ערך – כל מילים נרדפות מתארות את תהליך החשבונאות של תיק השקעות כגון ניירות ערך, סחורות ו/או נדל"ן המוחזק בקרן השקעות כגון קרן נאמנות או קרן גידור.

איך לבחור רואה חשבון?

לרואי חשבון יש אישיות ברורה. הם נוטים להיות אנשים קונבנציונליים, מה שאומר שהם מצפוניים ושמרניים. הם הגיוניים, יעילים, מסודרים ומאורגנים. חלקם גם יוזמים, כלומר הם הרפתקנים, שאפתנים, אסרטיביים, מוחצנים, אנרגטיים, נלהבים, בטוחים בעצמם ואופטימיים.

 

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

מפעל לעבודות נירוסטה בתל אביב

הנירוסטה היא פלדת אל חלד ובשל התכונות המצוינות שלה, יש לה שימושים רבים בתעשיות השונות וגם עבור האדם הפרטי. על אף תכונותיה המצוינות, כאשר יוצרים

קרא עוד »

זכוכיות הזזה למרפסת

חושבים לקנות זכוכיות הזזה למרפסת וזאת כדי להפוך את סביבת הבית שלכם לפתוחה ואלגנטית יותר? דעו לכם כי זכוכית כזו תוכל גם להוסיף למודרניות ולהפוך

קרא עוד »

איך להיערך לכניסה לבית חדש?

כניסה לבית חדש היא אירוע מרגש. במרבית המקרים קודמת לאירוע עצמו תקופה ארוכה של התלבטויות, כמובן השקעה כספית גבוהה וגם לא מעט ציפיות לתקופה חדשה

קרא עוד »

טרנדים בגינון 2021

  בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי בתים מבינים את היתרונות של הקמת גינה ומודעות לגינון. מהקונספט הבסיסי של הגינה כחלל חיצוני ועד תפקידה בבריאות הנפש,

קרא עוד »

קורס עבודה בגובה

  אתם מתלבטים באיזה מקצוע תרצו לעסוק בעתיד? מחפשים עבודה שתהיה מעניינת אך אתם לא מוכנים לוותר על הריגוש? חשוב לכם שזו תהיה עבודה ייחודית

קרא עוד »