מדוע חשוב לבדוק אם קבלן הבניין רשום?

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

אמנם זה כמעט ברור מאיליו, אבל עדיין כדאי להסביר: מדוע חשוב לבדוק אם קבלן הבנייה רשום? בעוד שישנם קבלני מפתח, ישנם גם קבלני משנה, כאשר כל אחד מאנשי המקצוע האלו יספק לכם שירותים שונים. בואו נסביר.

קודם כל, אם החלטתם להתחיל בתהליך של שיפוץ הבית, אנחנו רוצים להגיד לכם שאין סיבה להילחץ, גם אם התהליך עושה רושם של מורכב, עד מורכב למדי אפילו. זה נכון, אכן התהליך של שיפוץ דירות על ידי קבלן רשום יצריך ממכם לקיחת פרמטרים שונים ומגוונים בחשבון, אבל בחיים כמו בחיים, התהליכים יותר פשוטים עם אנשי המקצוע הנכונים. אז מי הם אנשי המקצוע האלו? נתחיל עם קבלני בנייה רשומים.

מי הוא קבלן בניין רשום? ומה תפקידו של קבלן בניין בתהליכי שיפוצים ובנייה? קבלן בנייה רשום הוא איש מקצוע אשר קיבל את כל ההסמכות הנדרשות בכדי שיוכל לעבוד בתחום זה של בנייה ושיפוץ מתחילה ועד הסוף. מנגד, קבלן שלד הינו קבלן אשר מוסמך לבצע עבודות שיפוצים ברמת השלד בלבד.

מי הוא קבלן אינסטלציה? נכון, זהו איש המקצוע אשר אחראי על עבודות שרברבות ואינסטלציה, לרבות עבודות של קטילת שורשים בביוב (מה שלפעמים מצריך החלפת מערכות ביוב שלמות). חשוב להבין, בשוק הישראלי ישנם קבלנים רשומים וישנם שיפוצניקים.

ניעזר בקבלן רשום או בשיפוצניק?

אנחנו לעולם לא נכפיש אף בעל מקצוע, זה ברור, אבל אנחנו רק נציין שרוב האנשים יעדיפו את השירות של קבלן רשום ומוסמך, על פני השירות של שיפוצניק. כמובן, תלוי ובהתאם לסוג השיפוץ. בעוד שישנם שיפוצים מאוד מורכבים, יהיה מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן רשום, אותו קבלן רשום ששוכר בעצמו גם הוא כל מיני קבלני משנה.

שימו לב, זה שהקבלן ששכרתם את שירותיו הוא קבלן רשום, לא בהכרח אומר שהוא יידע להתעסק על כל עבודות השיפוצים השונות. ולבסוף, לאחר שהסברנו על סוגי הקבלנים, חשוב להבין מדוע אתם מומלץ להסתייע בשירותיהם של קבלנים רשומים, ומה הם בכלל קבלנים רשומים?

למה בכלל צריך לבדוק אם הקבלן רשום?

מאוד פשוט, מאחר שעל תחום הקבלנות יש לפקח (כי מתבצעים חוזים בצורה די חופשית בין לקוחות לקבלנים), הקימה המדינה את רשם הקבלנים, בו קבלנים נרשמים. אם אתם שוכרים את שירותיו של קבלן ומבררים עליו פרטים באיגוד הקבלנים, אתם יכולים להיחשף ולאתר פרטים חשובים.

אילו פרטים ניתן לברר על קבלנים בפנקס הקבלנים, הפנקס בו רשומים הקבלנים שקיבלו רישיון עבודה ממשרד הבינוי והשיכון? למשל, האם הקבלן מוקפא מסיבה כזו או אחרת? חשוב לדעת! מעבר לכך, ניתן גם לראות את סיווגו המקצועי והכספי. כך תוכלו להבין, באם מדובר באיש מקצוע פעיל, יעיל ומומלץ, או שמא עליכם לאתר קבלן רשום אחר.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

מפעל לעבודות נירוסטה בתל אביב

הנירוסטה היא פלדת אל חלד ובשל התכונות המצוינות שלה, יש לה שימושים רבים בתעשיות השונות וגם עבור האדם הפרטי. על אף תכונותיה המצוינות, כאשר יוצרים

קרא עוד »

למה צריך רואה חשבון?

לרואה חשבון יש את אחד התפקידים החשובים ביותר בכל עסק, בין אם הוא עובד בתאגידים גדולים או בעסקים קטנים. כעמוד השדרה הפיננסי של העסק, הם

קרא עוד »

זכוכיות הזזה למרפסת

חושבים לקנות זכוכיות הזזה למרפסת וזאת כדי להפוך את סביבת הבית שלכם לפתוחה ואלגנטית יותר? דעו לכם כי זכוכית כזו תוכל גם להוסיף למודרניות ולהפוך

קרא עוד »

איך להיערך לכניסה לבית חדש?

כניסה לבית חדש היא אירוע מרגש. במרבית המקרים קודמת לאירוע עצמו תקופה ארוכה של התלבטויות, כמובן השקעה כספית גבוהה וגם לא מעט ציפיות לתקופה חדשה

קרא עוד »

טרנדים בגינון 2021

  בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי בתים מבינים את היתרונות של הקמת גינה ומודעות לגינון. מהקונספט הבסיסי של הגינה כחלל חיצוני ועד תפקידה בבריאות הנפש,

קרא עוד »