מדריך לביצוע הבדיקה סונית לכלונסאות

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

                                               בדיקה סונית לכלונסאות

 

ביצוע בדיקה ליסודות הבנין בשלבי הבנייה הוא חלק חשוב מכל תהליך בנייה קלאסי. כאשר בונים מבנה חדש, חשוב לוודא שהיסודות אכן נעשו כראוי והם מסוגלים לעמוד בעומס המבנה שעליהם, לצורך כך נעזרים בבדיקה סונית אשר מלמדת על טיב היסודות.

גם במבנים ישנים מומלץ לבצע בדיקה אשר תוודא את תקינות היסודות. לאורך השנים עלולים להיווצר סדקים בעומק היסודות אשר משפיעים על עמידות היסודות, לכן חשוב לבצע את הבדיקה כדי שתזהה את הנקודות הללו. במבנים ישנים תהליך הבדיקה מורכב יותר, זאת משום שיש לחשוף תחילה את היסודות עד הברזלים ורק לאחר מכן ניתן לבצע את הבדיקה.

אתם בוודאי שואלים מהם כלונסאות? מהי בדיקה סונית? וכיצד היא מתבצעת? במאמר הבא תוכלו לגלות את התשובות לכל השאלות.

מהם כלונסאות?

כלונסאות הם למעשה היסודות התומכים בכל מבנה בנוי, הכלונס בנוי באופן שחלק אחד חודר לקרקע בעומק הרצוי, כאשר החלק העליון משמש לתמיכה במבנה שעליו. יש כמובן צורות רבות להחדרת הכלונסאות בקרקע, שיטה נפוצה מאוד המקובלת בישראל היא; להחדיר את הכלונסאות לקרקע כאשר המוטות מחוברים יחד בצורת ספירלה.

הכלונסאות צריכים להיות חזקים מספיק כדי להחזיק את עומס המבנה שעליהם, מלבד זאת, עליהם לעמוד גם בעומס מהלומות הפטיש ולהשאר בצורתם המקורית.

מכאן נפנה לשאלה הבאה: מהי בדיקה סונית?

בדיקה סונית:

כפי שהזכרנו, לאחר יציקת היסודות עליכם לוודא שאכן היסודות נבנו כראוי בהתאם להוראת מפקח בניה מטעמכם. לעיתים עלולים להיווצר סדקים לאורך היציקה, משמעותם של הסדקים מתגלה כאשר משקל המבנה מונח על היסוד: סדקים אלו גורמים לחוסר יציבות במבנה. יתרה מכך, סדקים ביסודות משמעותם יסוד לא חזק דיו כדי לשאת את המשקל שמונח עליו.

הבדיקה הסונית אמורה לבדוק בדיוק את הפרטים הללו. את הבדיקה מבצעים בעזרת פטיש פלסטיק המכה על הכלונס ומשדר גלי קול לאורך הכלונס. כאשר גלי הקול עולים חזרה, הם משתנים בהתאם לסדקים המצויים בכלונסאות. גלי הקול נבדקים על ידי גלאי המונח בראש הכלונס, הגלאי מבצע את החישוב המדויק של האורך והרציפות של הכלונס, בהתאם לגלי הקול החוזרים כלפי מעלה אל הגלאי. חברה לביצוע בדיקות סוניות PILETEST ישראל

קיימים מספר תנאים לביצוע בדיקה סונית. ראשית, אפשר לבצע את הבדיקה רק כאשר עברו 5 – 7 ימים מהיציקה. בנוסף, ראש הכלונס אמור להיות מסותת ללא שאריות של בטון וטיח – כאשר קיימים שאריות והכלונס לא מספיק מסותת, גלי הקול עלולים להיות שונים ולשבש את תוצאות הבדיקה.

יש לא מעט יתרונות בבדיקה סונית, אחת מהן היא העלות הזולה שתדרשו לשלם עבור הבדיקה, והמידע הרב שתקבלו בבדיקה בהחלט שווה את המחיר.

בדיקה אולטרא סונית:

בדיקה מעמיקה יותר על מצב הכלונסאות היא הבדיקה האולטרא סונית. בדיקה זו מורכבת יותר יחסית לבדיקה הסונית ויש להערך אליה בהתאם כבר בזמן יציקת היסוד.

הבדיקה מתבצעת באופן הבא: בשלב היציקה מחדירים צנורות פלסטיק או ברזל עם הכלונסאות, לפני הבדיקה ממלאים את הצנורות במים, לאחר מכן מורידים אל תחתית הצנורות משדר ומקלט שתפקידם לשלוח את האותות.

בדיקה זו מתאימה בעיקר למבנים מסיביים בעלי יסודות עמוקים ורחבים במיוחד.

אין ספק שבדיקה זו תעניק לכם תוצאות מדויקות בהרבה, אולם עליכם לבדוק אם המבנה שלכם אכן זקוק לבדיקה מסוג זה מבחינת הגודל והיקף היסודות.

תפקידה של בדיקה סונית היא לוודא את שלמות היסודות ותקינותם. שלמות היסודות חשובה לעמידה בלחץ המופעל על היסודות על ידי המבנה שמעליו, הבדיקה מיועדת לכל מבנה ואף לבית הפרטי שלכם.

ישנה בדיקה מתקדמת יותר, המיועדת למבנים מסיביים יותר בעלי יסודות גדולים, בדיקה זו תדרוש מכם הערכות מוקדמת בשלב יציקת היסודות, כמו כן עלויות הבדיקה אינם זולות. וודאו מה גודל המבנה שלכם, מה עומק היסודות, והתאימו את סוג הבדיקה שלכם לפי הנתונים האלו.

בדיקה סונית לכלונסאות

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

טרנדים בגינון 2021

  בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי בתים מבינים את היתרונות של הקמת גינה ומודעות לגינון. מהקונספט הבסיסי של הגינה כחלל חיצוני ועד תפקידה בבריאות הנפש,

קרא עוד »

קורס עבודה בגובה

  אתם מתלבטים באיזה מקצוע תרצו לעסוק בעתיד? מחפשים עבודה שתהיה מעניינת אך אתם לא מוכנים לוותר על הריגוש? חשוב לכם שזו תהיה עבודה ייחודית

קרא עוד »

מהו מכון בקרה

ודאי שמתם לב שבשנים האחרונות קצב הבנייה בישראל רק הולך ועולה, כשמידי תקופה צצות שכונות חדשות, בניינים גבוהים יותר ודירות ריקות שרק מחכות לאכלוס. איך

קרא עוד »

יתרונות שיש לחיפוי קירות

  הבחירה במשטחי שיש לחיפוי קירות מתחילה עם בחירת החומר הנכון. הסוגים הזמינים של שיש כוללים גרניט, קוורץ, טרוורטין וכן הלאה, וקיים מגוון רחב של

קרא עוד »

החלקת בטון

תשכחו ממה שהכרתם עד היום, ריצוף סטנדרטי הפך כבר לפאסה. היום הדרך הטובה ביותר לרצף את הדירה שלכם היא באמצעות החלקת בטון. החלקת בטון יכולה

קרא עוד »