מי יכול להיות מפקח בניה

פרויקט בנייה הוא הליך מורכב וניהולו דורש ידע רב, ניסיון ומקצועיות בלתי מתפשרת. הצלחתו של פרויקט תלויה במידה רבה מאוד במפקח הבניה, המנהל אותו ביד רמה ובאחריות מרבית.

מי יכול להיות מפקח בניה?

מפקח בניה חייב להיות הנדסאי או טכנאי בניה בעל הסמכה פורמלית. הוא חייב להיות בעל ידע נרחב והבנה בכל תחומי הבניה כמו הנדסת בניין, קרקע, חומרים, מכשור, לוגיסטיקה ותכנון ועוד. מפקח בניה מוכרח כושר ניהול מבריק, יחסי אנוש מעולים, כישרון בולט לארגון ויכולת מדהימה לעמוד בתנאי לחץ. ממש כמו טייס, הוא בעל ריבוי כישורים, מעורב בפועל בהרבה תחומים, כשהוא מודע היטב לאחריות העצומה הרובצת על כתפיו. המפקח הוא הקברניט העליון ועל פיו יישק דבר.

מי יכול להיות מפקח בניה? לא הרבה יכולים.

מעטים הם האנשים המסוגלים לשאת על כתפיהם תפקיד כל כך מורכב ובעל אחריות כל כך כבדה. הרבה אנשים מצוינים ובעלי מומחיות מגוונת לכמה תחומים, לא בהכרח מתאימים לניהול פרויקט כל כך מורכב כמו בניה. ניהול פרויקט אשר מעורבים בו אנשי מקצוע רבים תוך תפקוד מקסימאלי בתנאי לחץ של לוח זמנים, תפקיד כזה הוא ליחידי סגולה. בכל זאת ישנם לא מעט מפקחים מעולים ומקצועיים, אשר צברו ניסיון רב בשנות ניהול של פרויקטים מוצלחים.

גודל האחריות של מפקח בניה

מפקח הבנייה למעשה אחראי על התהליך מראשיתו ועד מסירת המבנה הגמור ללקוחות. שני מדדים עיקריים מהווים מסגרת לכל הפרויקט, ואלו הם זמן וכסף. במסגרת זמן נתון ותקציב מוגדר מראש, חייב מפקח הבניה לנהל את כל מערך התפעול של מנגנון הקמת מבנה. עליו לתמרן בין כל המרכיבים ולשלוט בהתנהלותם. האחריות הגדולה אשר מוטלת עליו, קשורה לא רק להצלחת התהליך והעמידה בזמן ללא חריגות תקציביות, אלא גם לבטיחות העובדים הכפופים אליו והמבנה כולו.

מה המפקח עושה?

מה לא. מפקח בניה בין השאר, מוודא כי הבניה מתקדמת על פי התכנון של האדריכל וטיב החומרים מדויק למטרה זו, עוקב אחרי איכות החומרים דרך בדיקות מעבדה, בודק עמידה בתקנים, מנהל קשר רציף עם הקבלנים, מנהל רישומים מדויקים של כמויות חומרים ומנהל יומן של התקדמות העבודה, מנהל את התקציב ואחראי כל החישובים הכספיים, מאשר תשלומים לספקים, מנהל מערך גדול של עובדים והרשימה עוד ארוכה מאוד. תהליך בניה ללא מפקח משול לספינה ענקית ללא רב חובל. הסיכוי שהיא תאבד כיוון גדול.

מדוע אסור להיכנס לתהליך ללא מפקח בניה

המפקח הוא איש הקשר שלך עם תהליך הבניה של ביתך. הוא זה שרואה את התמונה כולה ומנהל אותה. ללא מפקח, ניהול התקציב עלול לצאת משליטה מהר מאוד, משברים מסוגים שונים ירדפו אחד את השני וכל הספינה בסיכון גבוה לטביעה. לאחר סיום הפרויקט, בלילה הראשון בביתך החדש, יש לך כל הסיבות לישון בשקט ובשלווה. הבניה בטוחה. התהליך כולו התבצע באופן המקצועי ביותר שניתן והמפקד העליון חתם על אישור הסיום. בשעה טובה, יש לך בית חדש.

צוות בניה מיומן ומפקח מקצועי, רק דרך חברה מסודרת

הגס הנדסה ופיקוח, היא הכתובת שלך. אנחנו נקים עבורך את וילת חלומותיך. לנו הניסיון העשיר, ההצלחות המוכחות, המקצועיות הבלתי מתפשרת. אנו ממתינים לך כאן, בקליק אחד אנחנו לשירותך.

 

מי יכול להיות מפקח בניה

 

 

השארת תגובה