מנהל פרויקטים בבנייה

 

מה כבר יכול לקרות במיזם בנייה שאתם מנהלים לבד מבלי שיהיה לכם הידע המקצועי והניסיון לכך? כמעט הכל, ולכן מנהל פרויקטים יחסוך לכם זמן וטרחה וליקויים רבים

כששואלים לקוחות על פרויקט בנייה שביצעו בעצמם, התשובות מתחלקות לאלה שטרחו ולקחו מנהל פרויקטים בבנייה לאלה שהחליטו לחסוך בכך מסיבות שונות. התגובות נעות בין הקלה עצומה על כך שהיה מי שינהל את הפרויקט וייקח על עצמו את כל הצדדים הפחות נעימים וזורמים שלו לבין מי שנאלץ לעשות זאת בעצמו. ברוב המקרים, יזמים כאלה יסיקו את המסקנות וישכרו מנהל לפעם הבאה. זה ברו להם גם למה ולהלן היתרונות של מנהל פרויקט.

אובדן עצות מול המשברים הצפויים

זה לא מספיק לחלום על מיזם שיכניס הרבה כסף ויעניק לאנשים רבים את בית החלומות שלהם במחיר טוב. זה צריך להיעשות כהלכה ובסיוע כל הגורמים המתאימים כדי שהעלויות לא יאמירו ויגרמו להפסדים, כדי שהכל ייעשה בצורה בטוחה וחוקית וכדי שלא יתבזבז זמן רב שבטח בגלל בחירת אנשי מקצוע לא נכונים מכל הבחינות. בין אם מדובר בקבלן שאינו מומחה ובין אם מדובר במי שאינו מקפיד על בטיחות ועבודה זהירה. אל תהיו אובדי עצות כשזה יקרה.

ניהול מתחיל מהרגע הראשון

ניהול פרויקטים בבניה בבנייה נכנס לכך מהרגע הראשון ולכן לקוחות ששכרו מנהל כזה יודעים בדיוק כמה עבודת ניירת ותכנון לא נכון נחסכו מהם כאשר מישהו מקצועי בנה תכנית עבודה שלוקחת בחשבון את הדרישות והצרכים שלהם, כמו גם המגבלות והדרישות החוקיות. התמרון בין כל הגורמים בשטח הוא המפתח לפרויקט בנייה מוצלח שמגיע ליעדו בשלום, ואם אינכם אנשי מקצוע תנו למתאם מוסמך כזה לחסוך מכם את העיכובים בשטח.

בניית לוח זמנים ועלויות

אדריכלים ממונים גם על חישובי חומרים וכמויות, אולם מי שמכיר את המצב לאשורו בשטח וידוע בדיוק כמה חומר משמש לכל דבר ומה עלול להשתבש בתהליך זה הוא מנהל פרויקטים בבנייה. כשהוא מכין תכנית עבודה הוא מחשב את החומרים והעלויות שלהם לפי היישום שהוא מכיר בשטח ולכן נותן לכם תמונה מציאותית הרבה יותר מאשר מה שכתוב על הנייר בלבד. כך, תוכלו לדעת בדיוק היכן אתם עומדים ולקבל אומדן נכון יותר של ההשקעה שלכם.

ניהול מגעים עם הרשויות

אלא אם כן יש לכם קשרים ייחודיים עם גורמים שונים ברשויות ובגופים שונים, מנהל פרויקטים בבנייה אחראי לכך שכל המגעים עם הרשויות ייעשו בסמכות ומתוך הכרת החוק והדרישות ולכן גם יתנהלו ביעילות ומבלי לבזבז זמן יקר על ניירת ובירוקרטיה. עיכובים שקורים מדי פעם בבנייה נוצרים רק משום שלא ידעו כיצד לתאם מגעים אלה ולפתור בעיות בירוקרטיות בזמן ובמקום. זה לא יקרה לכם כאשר אדם מקצוע מנהל את הפרויקט שלכם.

עבודה עם הקבלנים

יזמים חוששים בדרך כלל לבחור קבלנים ולעבוד אתם, משום שהם חסרים את הידע שנחוץ למי שמתאם אותם בשטח ויודע בדיוק מה הם עושים ועל מה הם אחראים. מנהל פרויקטים בבנייה מתאמים למענכם בין כל הקבלנים ודואג לכך שכולם יעמדו בלוח הזמנים שלהם, ישתמשו בכמויות שנדרשות במדויק ויבטיחו לכם רמת ביצוע וגימור מעולה. כשקבלנים מתחומים שונים עובדים בשטח יש גורם שמפקח על עבודתם ומבטיח שתהיה יעילה ומדויקת.

לקוחות מרוצים

לקוח מרוצה מפיקוח על הבנייה הוא לקוח שקיבל מיזם בנייה שלו בזמן ולאחר שנחסכו ממנו הפסדים כספיים ועלויות לא צפויות, הכל נעשה בצורה בטוחה ומבלי לפגוע באף אדם, אין ליקויים בבנייה ואין צורך בתיקונים ובהתאמות נוספות. רק מנהל פרויקטים בבנייה יראה כל זאת בזמן ויבטיח תיקונים שלא יגררו אתכם מעבר למה שהובטח.

מנהל פרויקטים בבנייה

השארת תגובה