מפקחי בנייה מומלצים

חברות פיקוח בניה מומלצות


מפקחי בנייה בוחרים רק כאשר יש לכם היכרות טובה עם התפקיד ואתם סומכים על איש המקצוע שישמור על האינטרסים שלכם בשטח. לשם כך בדיוק מיניתם אותו

בחירת מפקח בנייה מומלץ מתחילה בהאצלת סמכויות לאדם שנראה לכם המתאים ביותר לכך, משום שהוא גם מקצועי, גם אחראי, גם בעל ניסיון וגם יודע כיצד לייצג אתכם בשטח ואת השטח מולכם. הוא זה שעובד על הפרויקט במגעים הכי קרובים שלו עם אנשי השטח, ולכן הוא גם זה שעליו ההמלצות חייבות להיות חד משמעיות. הם לא רק עובדים עם בני אדם אלא גם על הבנייה עצמה.

מהו תפקידו של המפקח על הבנייה?

איש הקשר שלכם לשטח והאיש שינהל לכם את המיזם כאשר אתם לא יכולים ולא צריכים להיות בו. הוא האיש שמתחיל את המיזם משלב התכנון ומכיר כל קו בו, ולכן גם מכיר את התכניות מכל צד ומכל כיוון ויודע בדיוק איך זה צרי להיראות בשטח, כמה זמן לוקח כל שלב, מי האנשים שעובדים עליו ומהן הטכנולוגיות ובאיזה חומרים משתמשים בו. הוא האיש שיודע הכי הרבה נתונים כי הוא נמצא שם כל הזמן ואוסף אותם כדי להביא אותם לישיבה עם היזם.

שלב התכנון הקריטי

ראשית, עליו להכיר את האדריכל ולהבין מה הוא רוצה. הרי בניין אינו רק קווים משורטטים בתכנית על הנייר אלא חזון של יזם ואדריכל שקורם עור וגידים והוא אחראי לכך שזה יקרה. הוא מתחיל את הפיקוח מרגע התכנון האדריכלי, מלווה את שלב החוזים והמסמכים, האישורים מהרשויות וההיתרים. בשלב זה עליו לוודא שהוא רואה ושומע הכל ומצביע על בעיות הצפויות בשטח ובונה להם מענה ופתרונות.

לפרטים אודות עלות מפקח בניה תוכלו לקרוא במאמר שלנו על עלויות פיקוח בניה לפי סוג פרויקט.

עלויות ומכרזים

החלק החשוב ביותר לפני הבנייה עצמה מסתכם בהכנת מכרזים לקבלנים לפי לוח עלויות ושהוא הכין לתכנית הבנייה. כאן יש לקבוע מסגרת תקציב ולתכנן את לוח הזמנים האופטימלי ביותר כדי להבטיח את מסירת הבניין בזמן ללקוחות. כאן מתחיל מירוץ אחר אנשי המקצוע הטובים ביותר שיכולים להבטיח זאת ליזם הנדל"ן ולאדריכל, ולהשיק את התהליך ולכן מומלץ לבחור מפקחי בניה מומלצים בלבד לתפקיד כה חשוב..

מפקח בנייה מומלץ 

אם תרצו נציג שייצג אתכם בדרך הטובה ביותר באתר הבנייה ומול הרשויות, עליכם לקחת בחשבון את השיקולים הבאים כדי ליהנות מייצוג נאות של מי שיביא את הפרויקט שלכם לכדי גמר פרויקט ומסירה בשלום

החשיבות של מפקח בנייה מומלץ באתר הבנייה שלכם לא תסולא בפז כאשר מדובר בפרויקט נדל"ני מורכב ורב היבטים. האיש שמייצג אתכם באתר הבנייה ומול הקבלנים משמש למעשה צומת דרכים, מתאם ומתווך וגם מפקח על כל העבודה וההשלכות שלה. במובן הזה הבחירה במפקח בנייה מוצלח הוא לב העבודה על המיזם והסוד להצלחתו ולסיומו בזמן. אין יזם בנייה שאינו מחפש אדם כזה בנרות ונשאר אתו כמה שיותר בעתיד.

מה עושה מפקח בנייה למבוקש?

הידע והניסיון שלו הם הנדבך ההכרחי לפני כל מה שבא אחר כך. היום הידע בטכנולוגיות בנייה ובחומרים שונים שבהם בונים בנייה מתקדמת ומתוחכמת הוא ידע שנצבר מדי פרויקט ומדי השתלמות. רק מי שיכול לחסוך את זמן ההתלמדות בשטח ומגיע מוכן יוכל לשמש לכם מפקח בנייה מומלץ שהיה כדאי להשקיע בו. על כך נוספים גם כישורים חיוניים כמו היכולת לזהות בעלי מקצוע שהם גם מקצועיים ואיכותיים וגם מציעים יושרה והגינות בכל תהליך העבודה.

שקיפות ויושרה של מפקח הבניה

מבלי להיכנס למקרים עגומים שבהם מפקח בנייה לא הצדיק את האמון בו, לא מופרז לדבר על החשיבות של שקיפות ויושרה. אי אפשר לוותר על תכונות אלה בהתנהלות משום שאי שקיפות ופגיעה באמון אינן עולות רק בכסף, אלא גם בבטיחות ובביטחון האנשים וגם נושקות בסופו של דבר לתחום השמירה על החוק. מפקח בנייה מומלץ יודע מהם הגבולות של כל התנהלות ויודע להחזיר, בנחישות ובאדיבות, את בעלי המקצוע למסלול הנכון.

קשרים חוסכים זמן

קשרים מקצועיים נבנים עם הזמן בשטח ויכולים להועיל לכם לא רק בחיסכון בעלויות אם תבחרו מיד באיש המקצוע הנכון שלא יעשה טעויות, אלא גם יחסכו לכם זמן בהתנהלות בירוקרטית ובפתרון בעיות בשטח. מפקח בנייה חייב לדעת לפתור בעיות בשטח גם מבלי להזעיק את כל העולם, ולעשות את זה במקסימום יעילות ובמינימום טרחה ועלויות זמן ומשאבים. כאשר יש לכם מפקח בנייה מומלץ ויעיל זה קורה באופן טבעי שאין לכם סיבה לחשוש.

במה מתבטאת יכולתו של מפקח בנייה לחסוך לכם כספים?

יש לא מעט תיקונים והתאמות שיש לעשות בכל תכנית בנייה שנתקלת בקשיים בשטח. לעתים, תכנית שעבדה יופי על הנייר ויש לה לוח זמנים מסודר נכשלת בעמידה ביעד, וכדי לתקן זאת יש לבקש מהקבלן לעשות את ההתאמות והתיקונים, בתקווה שזה לא יגרור עוד התנהלות בירוקרטית. קבלנים שמכירים את מפקח הבנייה המומלץ כבר שנים ויודעים שאפשר לסמוך עליו גם ישתדלו לא לנצל זאת לרעה לגביית תוספת מחיר, למשל, ולכן המפקח בונה לכם בסיס אמין לפעולה.

החוק לא צריך אותו, אתם כן מפקחי בנייה מומלצים בשביל האיכות

מפקח בנייה אינו נדרש על פי חוק אבל הוא חיוני לכם כדי לוודא שהפרויקט יסתיים בזמן וללא עלויות מיותרות שלא לדבר על הסתבכויות עם היתרים ואישורים של הרשויות. מפקח בנייה מומלץ מבקר בשטח ומלווה את הפרויקט משלב התכניות ועד הקמתו באתר, ולכן מודע לכל דקויות הדרישות של האדריכלים והיזמים וממונה לבצע אותם בהצלחה ככל שנדרש. אפשר לומר שמינוי מפקח בנייה הוא כמו תו תקן שנוסף לשביעות רצון הלקוחות שלכם.

עבודה נכונה וחלקה

חשבו על כל הדברים הקטנים שאתם צריכים לדאוג להם עד שמתחילה הבנייה באתר, ועל כל מה שיכול לצוץ מרגע שזה מתחיל. את כל זה עושה מפקח בנייה מומלץ שלוקח על עצמו את תפקיד המתווך והמתאם בין הקבלנים השונים שפועלים בשטח, מייצג אתכם תמיד מול הרשויות ומול הלקוחות שבאים לבדוק את ההתקדמות, וגם מדווח לכם בזמן ובמקום על תקלות שיש לטפל בהן בדרגים גבוהים כדי למנוע הידרדרות למצב שאי אפשר לפתור.

בטיחות וליקויי בנייה

החשוב מכל מבחינתכם הוא לא רק העלויות ולוח הזמנים, אלא ליקויי בטיחות ותקלות שעלולות לעלות בחיי אדם, אם בזמן העבודה ואם אחר כך, כאשר הפרויקט מסתיים. מפקח בנייה מומלץ נמצא שם בדיוק לשם כך, כדי לחסוך בחיי אדם ולוודא שהבנייה מקצועית, כל התשתיות בטוחות לשימוש ואין מכשולי בטיחות קשים שמונעים מאנשים להשתמש במבנה כראוי. ליקויי בנייה שאינם מתוקנים בזמן יתוקנו אחר כך ביעילות פחותה יותר ובעלות גבוהה יותר בהרבה.

מי מתאים לתפקיד זה?

לתפקיד מפקח בנייה מומלץ אתם רוצים לקחת מי שהתנסה ברמות שונות של פרויקטים, ומסוגל לנהל אותם באחריות ובצורה מאורגנת ומסודרת, אחראית וקפדנית אך בעלת גמישות ופתיחות למציאת פתרונות למצבים שונים שמתפתחים בשטח. למעשה, הוא הנציג שלכם לפתרון הבעיות שאינכם יכולים לעסוק בהן כל יום ולכן עליכם לסמוך עליו במאה אחוזים. הוא מייצג אתכם מול הרשויות והקבלנים אבל גם עונה ללקוחות ולגופים אחרים בשמכם מה שצריך.

מחויבות מלאה לפרויקט מפקח בניה מומלץ 

כנציג שלכם, הוא מחויב לגמרי לפרויקט כאילו מדובר בכספו שלו ובחזון שלו לבניין. מפקח בניה מומלץ  העלויות שהוא יחסוך במקרים רבים הן הכספים שהייתם מפסידים אילולא היצירתיות והתושייה שלו בשטח היו דאוגים לפתרון משברים מוקדם ככל האפשר. היחסים שלו עם קבלנים צריכים להיות הטובים ביותר משום שזהו האינטרס של שניהם לעבוד בצורה המיטבית להצלחת הפרויקט. המסירות לעבודה חייבת להיות מכל הצדדים.

אמינות ונאמנות מעל הכל מפקח בניה מומלץ 

עם זאת, עליכם לוודא שמפקח הבנייה מומלץ  יודע לאיזה צד הוא מחויב ונאמן ולכן האמינות שלו כוללת גם את ההתחייבות שלו לתת לכם תמונה מלאה כל הזמן ובשקיפות מלאה. זהו התפקיד שבו יש כל כך הרבה סמכויות שיש לדעת לנווט ביניהן בהצלחה מבלי ללכת לאיבוד. מפקח בנייה יהיה זה שגם יוודא שכל דבר בשטח ייעשה על פי חוק ובהתאם לאישורים ולהיתרים, ייצג אתכם בפני הרשויות והפיקוח שלהן, ובכך יחסוך לכם עגמת נפש והסתבכויות מיותרות.

מפקחי בנייה מומלצים

More to explorer

איטום בית הנמצא בתהליך בנייה

יש המון מקרים בהם נדרשות עבודות איטום. אלו עבודות הנחוצות כאשר מבוצעת בניית השלד של הבית או שצריך לבצע את אותן העבודות,

חיזוק שיש מדריך מקיף

שליחה אם תעיפו מבט על הבניין הנשקף מבעד לחלון במקום בו אתם יושבים ממש עכשיו, סביר להניח שתגלו בניין שהחיפוי שלו עשוי

מבנה מסוכן המדריך

שליחה מבנה מסוכן הוא ביטוי שבפני עצמו נשמע מסוכן, וקשה לחשוב על מישהו שהיה רוצה או מסכים להתגורר במבנה כזה. יחד עם

התקשרו עכשיו