מפקח בניה אחריות

 

מהי אחריותו של מפקח בניה? על אילו תחומים בפרויקט בניה אחראי המפקח? ובכן, בבחינת מרכיבי תפקידו של מפקח בניה אחריות היא אולי המרכיב החשוב והמרכזי ביותר, לפחות מנקודת מבטו של הלקוח שלו, אתם. מהם תחומי אחריותו וכיצד הוא ממלא אותה, בשורות הבאות.

 

מהם תחומי אחריותו של מפקח בניה?

כאמור, כאשר בוחנים את מרכיבי תפקידו של מפקח בניה אחריות אישית ומקצועית הוא מרכיב מפתח בכלל פעילותו. את אחריותו זו צריך למלא מפקח הבניה כלפי הלקוח שלו, שהוא אתם. מפקח הבניה אמור למעשה לפקח על פעילות הבניה באתר הבניה, ולוודא שהכל מתנהל כנדרש. הוא אחראי לכך שיציקת הבטון מתבצעת כראוי והבטון הוא באיכות הנדרשת. הוא אחראי לכך שקירות התמך ועמודי התמך נבנים כפי שצריך. הוא אחראי לכך שהעבודה מבוצעת בצורה מקצועית, ישרה ואיכותית וחומרי הגלם הם בסטנדרטים שנקבעו. הוא אחראי לוודא שהבניה מבוצעת על פי תכנית העבודה, היתר הבניה ולוחות הזמנים שנקבעו לפרויקט. את כל זה צריך לעשות מפקח הבניה באחריות רבה, ולשם כך עליו להיות בשטח, באתר הבניה ולא לנהל את הדברים מרחוק באמצעות הטלפון.

 

האם יש אחריות על עבודתו של מפקח בניה?

ובכן, אחריות הוא מרכיב שירות עליו אתם יכולים להתעקש כאשר אתם בוחרים את מפקח הבניה שלכם ולהגדיר בדיוק מה כוללת האחריות הזאת. ככלל, אם יש ליקויי בניה או שהדברים לא בוצעו כפי שסוכם, יש לכם בהחלט מקום לבוא בטענות למפקח הבניה, שהיה אמור לוודא את תקינות ההתנהלות המקצועית באתר הבניה. כאן נשאלת השאלה כיצד אתם יכולים לדרוש ממפקח הבניה לדרוש את עמידתו באחריות, ולשם כך יש לבנות מנגנון אחריות מראש, עליו כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מענף הבניה.

 

כלפי מי האחריות של המפקח וכלפי מי היא לא אמורה להיות?

אחריותו המקצועית של מפקח בניה היא כלפיכם בלבד, הלקוחות ששכרו אותו ומשלמים לו את שכרו. בכל מקרה, עליכם לוודא כי למפקח הבניה אין כל אחריות מקצועית כלפי קבלן הביצוע, שכן הקבלן הוא הגורם שעליו צריך לפקח המפקח, ואם יש ביניהם התחייבויות כלשהן או שהמפקח חש אחריות לייצג את הקבלן, אז יש לו בעיה בהבנת תפקידו. בבחירת מפקח בניה מומלץ אחריות היא תכונה שאתם רוצים לזהות מייד בהתחלה, ואת זה תוכלו לעשות בעזרת המלצות וחוות דעת מקצועיות על מפקחים מקצועיים ואחראיים, וכן בעזרת שיחה אישית עם המפקח בניסיון לתהות על קנקנו.

 

פיקוח בניה הוא מקצוע עם המון אחריות, והאחריות הזאת צריכה להיות מופנית כולה כלפיכם אתם וכלפי האינטרסים שלכם בפרויקט. כאשר אתם מאתרים ובוחרים מפקח בניה אחריות מקצועית ואישית היא תכונה שאתם רוצים לזהות היישר מההתחלה, ואם אינכם מזהים אותה או אולי מזהים את ההיפך, לא כדאי להמשיך הלאה עם אותו מפקח.

מפקח בניה אחריות

השארת תגובה