לקוחות פרטיים שמחפשים מפקח בניה צריכים לדעת מה הגדרת התפקיד שלו. כמו כן, כדאי להם לבחור מפקח בניה שמציע שירות שמתאים לאופי והיקף הפרויקט.

בשירותי מפקח בניה הגדרת תפקיד חשובה גם ללקוחות

מפקח בניה עובד בתחום הבניין אך הגדרת התפקיד שלו רחבה ומפורטת. באופן כללי, התפקיד העקרוני של המפקח הוא לנהל ולתאם בין בעלי המקצוע בפרויקט. כמו כן, מפקח בניה אחראי לבדוק שכל העבודות יתבצעו בהתאם לתקנים ולנהלים הנדרשים. מסיבות אלו ואחרות המפקח מלווה את הבניה מהשלבים המוקדמים ועד הסופיים והוא גם הגורם שמרכז את השאלות של הלקוח. לפיכך, להגדרת התפקיד יש השפעה מהותית על חווית הלקוח הפרטי מתהליך הבניה.

עם מפקח בניה הגדרת תפקיד צופנת בחובה גם משמעות בטיחותית

היבט לא פחות משמעותי בהגדרת התפקיד של מפקח הבניה קשור לבטיחות. מפקח בניה מוסמך עבור תהליך ארוך של הכשרה והוא מתמחה בנושאים שקשורים לבטיחות בבניה. בין היתר, מפקח הבניה מוודא שימוש בחומרי בניה בטוחים, שעובדים רק עם חברות מוסמכות ומקצועיות בעבודות מסוכנות כמו חברת POWER ניסור בטון ביהלום  המתמחה בעבודות ניסור בטון.

מפקח הבניה בודק שלכל העובדים יש ציוד מגן ואחראי לוודא שעוברי אורח סביב אתר הבניה לא נפגעים בגלל עבודות שמתבצעות בתוכו. במקרה של אירוע בטיחות, פרויקט הבניה עלול להיפגע וכך גם האינטרסים של לקוחות פרטיים.

מה נדרש כדי לבצע את התפקיד של מפקח בניה?

הגדרת התפקיד של מפקח בניה שופכת אור על מה שנדרש ממנו. ראשית, מפקח בניה צריך להחזיק בידע רחב. בניגוד לאנשי מקצוע אחרים שמעורבים בפרויקט הבניה אך מתמחים רק בנושא אחד או שניים, המפקח בודק את הפרויקט במבט-על ולכן תחומי ההתמחות שלו שונים ומגוונים. שנית, מפקח מנוסה חייב להיות בעל יחסי אנוש טובים. יחסי אנוש אלו מאפשרים למפקח לעבוד מצד אחד מול הלקוחות, אך מצד שני גם להניע לפעולה קבלנים, יזמים ובעלי מלאכה.

הגדרת תפקיד לפי אופי והיקף הפרויקט

אופי והיקף הפרויקט קובעים את הגדרת התפקיד לא פחות מאשר התקן הרשמי. אם למשל מבצעים פרויקט בניה שקשור להתחדשות עירונית, התפקיד של המפקח קשור בעיקר להנחיות הרשות המקומית וועדות הבניה. מנגד, בפרויקט של שיפוץ בית פרטי הדגש הוא על מענה לצרכי הלקוחות ועל עמידה בלוח זמנים. כמו כן, יש פרויקטים שבהם המפקחים נדרשים להיות בעלי בקיאות בחקיקה בתחומי בניה ומקרקעין.

היכרות עם הגדרת התפקיד

בשורה התחתונה, לקוחות פרטיים שרוצים ליהנות משירותיו של מפקח בניה צריכים להכיר את הגדרת התפקיד שלו. היכרות כזו מאפשרת להשוות בין מפקחי בניה לפי פרמטרים מקצועיים והיא משפרת את התקשורת מולם. לבסוף, ניתן להיעזר בהגדרת התפקיד כדי לדעת איזה מפקח מתאים לכל פרויקט.

נציגי אגס הנדסה ופיקוח ישמחו לרכז עבורך פתרונות ותשובות לנושא של העסקת מפקח בניה. אם יש לך פרויקט בניה בהתהוות, מפקח מוסמך מטעמנו ישמח לעמוד לרשותך מיד לאחר השארת פרטים באתר.

מפקח בניה הגדרת תפקיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.