מפקח בניה מה זה

 

לפני שאתם הולכים ומשלמים עבור שירות של מפקח בניה מה זה אומר מפקח בניה? מהם התפקידים שממלא מפקח בניה בפרויקט בניה ובאילו פרויקטים הנוכחות שלו היא חובה? נתחיל ונאמר שמפקח בניה הוא תפקיד מפתח בכל פרויקט בניה או שיפוץ משמעותי, והדרך בה שוכרים את אותו בעל תפקיד היא קריטית להצלחה.

 

מפקח בניה מה זה?

תהליך בניה הוא תהליך מורכב המבוסס על מעורבות של מספר רב של אנשי מקצוע וספקי שירות ועל שלל תהליכים בניה מקצועיים וחומרי גלם לבניה. כשמחברים את כל אלה במסגרת פרויקט אחד, יכול הפרויקט להתנהל באינספור דרכים, שחלקן טובות לכם הלקוחות וחלקן טובות ליתר הגורמים המעורבים, אבל רעות לכם. מפקח בניה הוא איש המקצוע שאמור לוודא כי פרויקט הבניה מתנהל בצורה הנכונה לכם, וכעת נסביר מהי אותה צורה.

אם חושבים לרגע על הדברים שהייתם רוצים להבטיח לעצמכם בפרויקט הבניה שלכם, זה היה כולל לוודא שהעבודה מבוצעת בצורה מקצועית ואיכותית, שחומרי הגלם שבהם משתמשים הם תקינים ובאיכות טובה, שהבניה בשטח מבוצעת על פי תכנית הבניה ולוחות הזמנים שגיבשתם, שהבניה מבוצעת בכפוף להיתר הבניה שקיבלתם ושכשאומרים לכם בטון טרי, עץ מלא ורצפה ישרה אז זה באמת בטון טרי, עץ מלא ורצפה ישרה.

לו הייתם אתם אנשי מקצוע שיכולים לפקח על הדברים, הייתם עושים זאת בעצמכם, אך מכיוון שלא כך, מפקח בניה הוא איש המקצוע שמייצג אתכם למעשה, נמצא בשטח ומוודא שכל האינטרסים שלכם כפי שפירטנו אותם לעיל, מקבלים מענה מלא.

 

עבודת שטח

ואחרי שתיארנו את תפקידו של מפקח בניה מה זה אומר ברמה היומיומית? כיצד נראית פעילותו המקצועית של המפקח ביום יום? ובכן, בפועל, מפקח הבניה צריך להיות בשטח, באתר הבניה, ולוודא שהכל מתנהל כשורה. המפקח לא אמור ללוות את צוות הבניה באופן רצוף, אלא להגיע למקום בצמתים מרכזיים כמו יציקות בטון, ריצוף, אישור עמודי וקירות תמך וכדומה. בכל שלב כזה צריך המפקח להגיע לאתר הבניה, לבדוק את איכות העבודה ולאשר או לא לאשר אותה.

זאת גם הסיבה שכאשר אתם מחפשים מפקח בניה, אתם רוצים לגייס מפקח שמקום מושבו קרוב גאוגרפית לאתר הבניה, וזאת על מנת למנוע מצבים בהם המפקח עושה את עבודתו מרחוק דרך הטלפון, ומקפיד להגיע לאתר הבניה ככל הנדרש על מנת למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

 

על השאלה מפקח בניה מומלץ מה זה ענינו בשורות לעיל, אך לפני שאתם חותמים הסכם עבודה עם קבלן הביצוע ולפני שאתם מגייסים מפקח בניה שייצג את האינטרסים שלכם בפרויקט, אתם רוצים להמשיך ולהבין יותר לעומק את תפקידו, את סמכויותיו ואת האופן בו תוכלו להיעזר במפקח בניה מקצועי בכדי להבטיח את איכות העבודה והביצוע בפרויקט שלכם.

 

מפקח בניה מה זה

השארת תגובה