מפקח בניה מטעם הדיירים

שירותי פיקוח בניה מאפשרים לדיירים בבניין מגורים משותף לממש את הזכויות שלהם מול קבלני בניה. כמו כן, במקרים של הוספת מרפסות יש צורך בשירותים כאלה כדי לעמוד בדרישות ועדת הבניה של הרשות המקומית.

מפקח בניה מטעם הדיירים בפרויקט של הוספת מרפסות

דיירים בבניין מגורים משותף נדרשים על פי חוק לקבל במקרים מסוימים החלטות משותפות. לרוב יש צורך בהסכמת הרוב על מנת לבצע פעולות שקשורות לבניה, כמו למשל הוספת מרפסות. עם זאת, הסכמת הרוב היא רק השלב הראשון בתהליך הוספת המרפסות. בפועל, כל שינוי בהיתר הבניה מחייב את אישורה של ועדת הבניה המחוזית והגשת מסמכים לרשות המקומית. כמו כן, את ההוספה של המרפסות בפועל מבצע קבלן שלא תמיד פועל בהגינות.

למה להשתמש בשירותי מפקח בניה המייצג את הדיירים?

שירותי מפקח בניה מאפשרים לדיירים בבניין מגורים משותף לממש את מלוא הזכויות שלהם. ראשית, המפקח יכול ללוות את נציגי הדיירים או את ועד הבית בעת הגשת תכניות לאישור ועדת הבניה הרלוונטית. שנית, המפקח משתתף בגיבוש תכניות הבניה ובהתנהלות מול הקבלן. בהמשך, עיקר העבודה של המפקח היא לוודא שהקבלן עומד בהתחייבויות שלו לגבי הוספת המרפסות. במידה והפרויקט מסתיים, המפקח גם יכול להפנות את תשומת הלב של הדיירים לליקויים שדורשים טיפול.

שירותי פיקוח לחיסכון בהוצאות

הוספת מרפסות היא חלק מתהליך ארוך שמחייב את דיירי הבניין המשותף להקדיש לו זמן ומשאבים. מצד שני, דיירים בבניין משותף יכולים לחסוך את רוב ההוצאות בעזרת שירות מקצועי של מפקח בניה. מפקח שמועסק מטעם הדיירים נדרש להיות באתר הבניה והוא גם זה שמתנהל מול הקבלן. בין היתר, המפקח דואג לביצוע הפרויקט ולעדכון של הדיירים בכל עיכוב או בעיה. אם הדיירים מעוניינים בכך, הם יכולים גם לקבוע פגישת עדכון שבועית ולרכז את כל השאלות מול גורם אחד.

בחירת מפקח לביצוע העבודה

רמת המקצועיות וההסמכה של מפקח מטעם הדיירים חשובים לא פחות מאשר השירות שהוא מציע. דיירים בבנייני מגורים משותפים צריכים לוודא שמדובר במפקח בניה מוסמך, שיש לו את הניסיון הנדרש בפרויקטים שקשורים להוספת מרפסות ושהוא מכיר את תקנות הבניה בשכונה, באזור או בעיר. הרבה דיירים בבניינים משותפים לא יודעים זאת, אך לא תמיד תקנות שרלוונטיות לעיר מסוימות נשארות תקפות גם בעיר אחרת.

מפקח בניה גם בהתחדשות עירונית

דיירים בבניין שעובר תהליך של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי יכולים גם כן להיעזר בשירותי המפקח. כאן סל השירותים כולל עבודה צמודה מול הקבלן, עדכון של הדיירים ודאגה לאינטרסים שלהם בטווח הקצר והארוך.

אגס הנדסה ופיקוח מתמחה בניהול פרויקטים ומזמינה אותך להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים. בהשארת פרטים באתר נשלח אליך מפקח בניה מטעם הדיירים ונדאג ללוות אותך גם בתהליכים ארוכים ומורכבים של הוספת מרפסות.

 

מפקח בניה מטעם הדיירים

 

השארת תגובה