מפקח בניה מקצועי

 

למה חשוב שבפרויקט הבניה שלכם יהיה נוכח מפקח בניה ולמה חשוב שהוא יהיה מקצועי? מפקח בניה מקצועי הוא הדמות שאמורה לייצג את האינטרסים שלכם בפרויקט ולוודא שהפרויקט מתנהל על פי התכניות, על פי לוחות הזמנים ועל פי הסטנדרטים להם אתם מצפים ואולי אף מעבר לכך.

 

מה תפקידו של מפקח בניה מקצועי?

מפקח בניה הוא בעצם מהנדס בניין שתפקידו לפקח על עבודות הבניה בפרויקט. פיקוח זה כולל שורה של היבטים שהמרכזי שבהם הוא פיקוח על כך שהעבודות מבוצעות בצורה מקצועית, שלא מעגלים פינות, שלא משתמשים בחומרי גלם זולים, שלא מבצעים עבודות בצורה שרירותית בכדי לחסוך בעלויות וכן הלאה. מעבר לכך, אחראי מפקח הבניה לוודא שהבנייה מבוצעת על פי כל הכללים ההנדסיים המחייבים, על פי התכנית האדריכלית שגובשה לפרויקט, על פי היתר הבניה שניתן לפרויקט ועל פי לוחות הזמנים שנקבעו. כל אלה הם למעשה אחד לאחד האינטרסים שלכם ולכן חשוב שתבחרו מפקח בניה מקצועי שמבצע את תפקידו בצורה רצינית ויסודית.

 

האם הקבלן לא אמור להביא איתו מפקח בניה?

ובכן, בהחלט ייתכן שהקבלן יודיע לכם שאתם לא צריכים לדאוג למציאת מפקח בניה מקצועי, שכן הוא כבר ידאג להביא מפקח בניה משלו. זוהי כמובן אופציה שאתם לא רוצים לקבל אותה. מפקח הבניה הוא איש המקצוע שאמור לייצג את האינטרסים שלכם אל מול הקבלן. ברגע שהקבלן הוא שמביא את מפקח הבניה, התפקיד מאבד את העוקץ שלו. אפשר בהחלט להניח שאם מדובר במפקח בניה מקצועי, הוא יעשה את עבודתו נאמנה על אף שהוא לקוח של הקבלן שלכם ולא שלכם, אבל עדיין זה לא משהו שאתם יכולים להיות בטוחים בו, וגם אי אפשר לדעת מהי מערכת היחסים בין אותו מפקח ואותו קבלן. כאשר נדרש מפקח בניה מקצועי לפרויקט בניה, אתם רוצים שהמפקח הזה יהיה חד משמעית מהצד שלכם.

 

כמה עולה שירות פיקוח בניה?

שירותי פיקוח בניה יכולים להשתנות מאוד בהתאם להיקף המעורבות של מפקח הבניה, רמת הרצינות שלו וכמובן היקף הפרויקט ורמת המורכבות שלו. כמו כן, העלות מושפעות מזהות מפקח הבניה. מפקח בניה מקצועי ידרוש בדרך כלל סכומים ברף הבינוני עד גבוה של השוק, וכדי להבין מהו הרף הזה, יהיה עליכם לבצע השוואת מחירים בין כמה אפשרויות. שימו לב שיכולים להיות גם פערי מחירים בין מפקח בניה עצמאי ובין חברה המספקת שירותי פיקוח בניה, וגם את זה אתם רוצים לבחון במסגרת השוואת המחירים.

 

מפקח בניה מקצועי הוא אינטרס מובהק שלכם כלקוחות הפרויקט, ואת המפקח הזה אתם רוצים לשכור, שיעמוד לצידכם וייצג את האינטרסים שלכם מול הקבלן ומול כלל הגורמים המעורבים. עלות המפקח יכולה להשתנות ממקרה למקרה, אבל בכל מקרה אתם לא רוצים לבחור דווקא את הזול ביותר אם יש לכם ספקות לגבי רמת המקצועיות שלו.

 

מפקח בניה מקצועי

 

השארת תגובה