ניהול ופיקוח בנייה

 

לא הייתם רוצים לגלות באמצע הפרויקט שיכולתם לחסוך הרבה כסף, זמן ועיכובים אילו היה לכם מישהו שיפקח על הבנייה בשמכם וידאג להסרת מכשולים ותיאום בשטח

ניהול ופיקוח בנייה

בכל תמחור פרויקט בנייה יש סעיף שאי אפשר לוותר עליו, משום שזה עלול לגרור מיד הוצאות נוספות ובזבוז זמן וטרחה שאינכם יכולים להרשות לעצמכם. ניהול ופיקוח בנייה נשמע לרבים כמו חלק מתפקידיו של היזם במשולב עם האדריכל והקבלן, אולם זוהי טעות נפוצה שאסור לחזור עליה בשום פרויקט שרוצים בהצלחתו. ניהול הפרויקט מתחילתו מבטיח עבודה חלקה.

חשיבותם של ניהול ופיקוח

גורם מקשר בין כל הגורמים מונע שיבושים ואי הבנות. פשוט, כולם יודעים מהו תפקידם ומקבלים מידע שוטף כל הזמן ומענה זמין לבעיות שנוצרות בשטח. הבעיה היא שרבים לא מתמחרים אותו משום שהתפקיד נופל במובנים רבים בין הכיסאות, כך שרבים אינם מבינים את חשיבות התפקיד ואת התועלת הרבה שהוא מביא לכל הגורמים החשובים בשטח. זהו מאמר שיבהיר לכם כמה ההוצאה על המפקח על הבנייה נועדה לחסוך מכם הוצאות דווקא.

ניהול דורש ידע מקצועי

ניהול פרויקטים ופיקוח בנייה הוא מקצוע לכל דבר, בדיוק כפי שמוכרים גם מסלולי ניהול באקדמיה ובתעשייה, בפיננסים ובכל תחום שהוא, אז למה לא בענף הבניין? נדל"ן תמיד היה תחום מורכב שדרש תיאום וידע בין כל הגורמים שעוסקים בו. ככל שהתחום הפך למורכב יותר, תכניות הבנייה וחזון האדריכלים הפכו להיות יותר מורכבות ומותאמות לחיים המודרניים, כך גם התרבו אנשי המקצוע והשטח שעליהם לכסות בזמן הבנייה בעבודתם. כל זה מועד לפורענות ללא פיקוח.

תיאום בשטח הוא חיוני

היכרות מוקדמת עם הטובים ביותר בתחום זה מאפיינת כל מי שצבר ניסיון בבנייה. כאשר קבלני הביצוע שלכם נבחרים מראש על ידי מי שאחראי לניהול הפרויקט, הם יכולים להקטין בצורה משמעותית את הבזבוז בעלויות ואת התסכול שנגרם כתוצאה מפשרות לא נכונות. ניהול ופיקוח בנייה בוחר מראש את אנשי המקצוע המתאימים ביותר לבניין שלכם ובכך מקטין גם את המשברים בדרך וגם מבטיח רמת ביצוע וגימור גבוהה במיוחד.

פיקוח כחוק

החוק הוא הבסיס לכל בנייה איכותית ועמידה בתנאיו אפשרית אם יש ניהול ופיקוח בנייה שמבוססים על כל הדקויות ועל כל הסעיפים, ללא פשרות. במקרים כאלה מי שהתנסה בשטח ויכול להשתלט על הזליגות הקטנות שעלולות להיות במהלך העבודה מבלי לשים לכך לב ולהבטיח שיכבדו את החוק ימנעו מכם את ההוצאות שכרוכות בהריסה ותיקונים יקרים מאוד. וזאת עוד לפני ההוצאות על הליכים משפטיים על חריגות שנעשו בתום לב רק משום שלא היה גורם שימנע אותן.

האינטרסים שלכם בראש

לקבלן יש את האינטרס שלו לעשות עבודה טובה ככל האפשר, משום שהוא רוצה להיבחר גם לפרויקט הבא של אנשי ניהול ופיקוח בנייה שיזכרו אותו לטובה מהביצוע האחרון שלו. אבל האינטרסים שלכם קודמים ואם אותו קבלן מתאים לכם פחות זה יהיה תפקידו של מנהל הפרויקט לומר זאת ולבחור לכם רק מי שיבטיח לכם את הביצוע הנכון לבניין שלכם, בצורה המיטבית ביותר.

הלקוחות דורשים לקבל בניין בזמן

כשאתם אמורים לעמוד בתנאי המסירה ניהול ופיקוח בנייה יבטיח מסירה בזמן ובאופן הטוב ביותר. הבניין יהיה גמור והלקוחות יוכלו לקבל את המפתחות ולהתחיל להשתמש בבניין מבלי שיצטרכו עוד השלמות בנייה. כדי להגיע למצב האידיאלי הזה לא צריך נס אלא גורם ניהולי שמבטיח שלא יהיו עיכובים בשטח וכל בעיה תמצא פתרון בזמן ומבלי לעכב ולגרום לכם הפסדים נוספים. העלות של התפקיד תתקזז ואף תחסוך לכם הרבה יותר במקרה כזה.

תמחור הניהול

ניהול ופיקוח בנייה מתומחר לפי שכר חודשי כאשר התפקיד מוגדר מראש בין המנהל לבין היזם. בדרך כלל נהוג לשלם שכר חודשי ולקבוע עלויות גם לביקורים בשטח ובדיקת האתר במועדים קבועים, לאחר שהבנייה יוצאת לדרכה. ככל שהפרויקט מורכב יותר וככל שיש יותר גורמים בשטח כך גם תפקיד המנהל של הפרויקט יותר מורכב, אם כי בדרך כלל מספיק קשר מצוין עם הקבלנים כדי לקבל נוסף על הביקורים גם דיווחים שוטפים כדי לדעת מה מצב הבניין.

לקחת את הטובים ביותר

ניסיון וידע מוכחים בשטח על פי תוצאות העבודה שלהם. לכן, ניהול ופיקוח בנייה שיש לו קבלות יכול להציג לראווה לא רק מבנים שהסתיימה עבודתם אלא גם את היעדר הבעיות והקשיים שנובעים מבנייה לקויה. לקוחות מרוצים אפשר למצוא בכל מבנה שנבנה כמו שצריך בניהול נכון.

ניהול ופיקוח בנייה

השארת תגובה