ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה

 

מיזם בנייה מוצלח הוא החלום האישי שלכם שיש להוביל אותו עד הגמר ברמה הגבוהה ביותר, וללא כל מכשולים ובעיות בשטח. לשם כך יש לנהל את הפרויקט במקצועיות

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה

ההתחלה המבטיחה של המיזם שלכם בחלום על מבנה כלשהו נראית מצוין על הנייר ועוד לפני שהתחלתם את דרך המכשולים הבירוקרטית, שעשויה לייאש כל אדם. הרבה סבלנות נחוצה למי שמתחיל מיזם כזה ואין סיבה לעבור זאת לבד מבלי שיהיה מי שייקח את המושכות לידיים ויתחיל לנהל אותו עד הגמר המוצלח. אינכם חייבים לעבור זאת לבד וללמוד על בשרכם כיצד יכולתם לחסוך בעלויות ולקצר זמנים בגלל בירוקרטיה.

ניהול מתחיל מהרגע הראשון

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה מתחיל מהרגע הראשון שבו אתם יוזמים את המיזם שלכם. זה יכול להיות רק חזון ראשוני וזה כבר יכול להימסר לאדריכל לתכנן את התכניות. ככל שאנשי ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה נכנסים לתמונה מוקדם יותר, כך אתם יכולים להיות בטוחים שהכל נעשה כהלכה ומבלי לשכוח ולא את הפרט הקטן ביותר. מכם זה דורש רק לבחור את האנשים הנכונים לכם שרואים אתכם עין בעין ומציגים ניסיון מקצועי וידע.

מהו תפקיד הניהול והפיקוח?

בניגוד למה שחושבים, זה לא מתחיל רק כשהקבלנים מגיעים לשטח. זה מתחיל הרבה לפני כן, כשעובדים על התכניות ומתחילים לבנות תכנית עבודה. העלויות, החומרים, שיטות הבנייה, מכרזי הקבלנים, המגעים עם הרשויות, השגת ההיתרים, הגשת התכניות לאישור, ניהול הבירוקרטיה ניהול מגעים עם הלקוחות, עבודה צמודה מול הרשויות והגורמים השונים המעורבים במיזם, כל מה שרק אנשי מקצוע בשטח מכירים ואתם מתוודעים לו בפעם הראשונה.

מי שוכר ניהול ופיקוח בנייה?

מי שעבד כבר בעבר עם חברות ניהול ופיקוח בנייה יודע מהי תרומתן הגדולה בשטח ולכן לא יוותר עליהן בפרויקט הבא שלו. מי שאינו מודע לתרומה הגדולה ולייעול המשמעותי שהן מציעות לו בתהליך, יבין זאת תוך כדי מעקב אחר עבודת מפקח הבנייה. הכנת תכנית העבודה מראש כאשר כל הכשלים מתוקנים ומיושרים בזמן כדי לא להגיע לבנייה ללא מענה מוכיחה לכל יזם עד כמה נחוץ הפיקוח מראש וכמה שיותר מוקדם בעבודה.

בירוקרטיה נחסכת מכם מראש

בכל מיזם בנייה יש בירוקרטיה הכרחית שהיא התנאי ההכרחי לכך שהעבודה תהיה חוקית ובהתאם לסטנדרטים הטובים ביותר. הבירוקרטיה אינה חייבת להיות הבעיה שלכם, מלבד החתימות הנדרשות וקבלת המידע השוטף, כמובן, משום שניהול ופיקוח פרויקט בבנייה כולל גם את זה. מי שרץ לקבל אישורים והיתרים ומי שעובד על התכניות מול הגורמים השונים חוסך מכם את הצורך לטפל בפרטים המייגעים שמונעים מכם להתרכז בעיקר. יש בכך לא מעט הקלה כאשר מלבד קבלת מידע מעודכן אינכם צריכים לבזבז על כך זמן בעצמכם.

מניעת סיכונים מגבירה בנייה

מיזמי בנייה רבים יוצאים לדרכם בשנים האחרונות אף יותר מהרגיל, לא רק משום שיש יותר הזדמנויות לכך, אלא משום שמרגע שהתמקצע תחום ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה, הרבה יותר קל להוציא מהכוח לפועל את המיזמים שחשבתם עליהם. ברגע שנוצר הדרג שמתווך, מתאם, מפקח ומנהל כל פרויקט משלב הניירת הסיזיפית ועד ההתמודדות עם הבעיות הפיזיות בשטח, הרבה יותר קל להגשים חלומות בנדל"ן. זה בדיוק היתרון הגדול של הפיקוח.

בטיחות לא סותרת יעילות

אי אפשר לדבר על יעילות ועל איכות בעבודה מבלי לדבר על סיכוני בטיחות שנגרמים הן בעבודה עצמה לעובדים, והן ליקויי בטיחות שעלולים להשפיע על האנשים שישתמשו בבניין. הדגש שניתן על כך בשנים האחרונות מחייב מי שיפקח על תחום זה ויבטיח לכם שהמיזם שלכם לא יסכן חיי אדם ולא יגרום לכם עלויות נוספות בגלל ליקויי בנייה ותאונות עבודה. חיי אדם קודמים לכל והמוניטין שלכם כיזמים מחייבים ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה שמבטיח זאת.

הכשרת מנהלי פרויקט בנייה

אנשי ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה באים אך ורק מתוך הענף עצמו, כאשר הם ברוב המקרים מהנדסים או הנדסאים שעשו את ההסבה שלהם לניהול פרויקטים בנדל"ן. את ההכשרה הם משלימים בידע נוסף על כל ההיבטים שמסביב, כולל חוקים ותקנות בנייה, היכרות עם הדרישות השונות ברשויות מקומיות ובגופים שמפקחים על הבנייה מטעם המדינה, כולל חשמל ותשתיות נוספות. כך, מובטחת ההכשרה הנכונה למי שינהל ויפקח על מיזם הבנייה שלכם.

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה

השארת תגובה