ניהול ופיקוח

ענף הבניה הוא מהיחידים שדורשים שילוב בין ניהול שוטף ופיקוח צמוד. למזלם של לקוחות פרטיים, יש חברות פיקוח בניה שמתמחות בכך.

מאפייני ניהול ופיקוח בענף הבניה

פרויקט בניה אמור להיות מבוצע בהתאם לתקציב ולוח זמנים שנקבעים מראש. הבעיה היא שלעיתים קרובות הפרויקט מתעכב וההוצאות מצטברות, בעיקר כי אין בשטח מפקח בניה מיומן ומנוסה. מנגד, היכולת לשלב בין שירותי פיקוח וניהול היא בין המאפיינים הבולטים של פרויקטים בענף הבניה. את היכולת הזו יכולים גם לקוחות פרטיים לנצל לטובתם וכדאי להם לדעת כיצד לעשות זאת. הבה נסקור את הנושא.

ההבדל בין ניהול ופיקוח

יש מספר הבדלים בולטים בין שירותי פיקוח לבין שירותי ניהול ואותם אפשר לראות בצורה ברורה בענף הבניה. קודם כל, הניהול מתייחס להפעלה של עובדים ואנשי מקצוע מתחומים שונים. במסגרת הניהול בודקים בעיקר עמידה בלוח זמנים ושיתוף פעולה, כמו גם התאמה לדרישות של הלקוח, המתכנן והאדריכל. מנגד, הפיקוח כולל בתוכו אלמנט של מקצועיות: רק מפקח בניה מקצועי יכול לתת הנחיות לנותני שירותים ולוודא שהפרויקט נעשה על הצד הטוב ביותר.

התאמה למערכות טכנולוגיות וחומרי בניה חדשים

עוד הבדל בין שירותי ניהול ופיקוח ניתן לראות באופן שבו טכנולוגיות חדשות משתלבות בפרויקטים מענף הבניה. בעבר היה צורך רק לנהל את הפרויקט מרחוק ולוודא שכל העובדים שומרים על בטיחות, אך כיום הפיקוח הוא בהתאם לחומרים מתקדמים ובתיאום עם גופים פרטיים וציבוריים. גופים אלו קובעים באיזה חומרים מותר להשתמש, מה ההשפעה הסביבתית שלהם והאם יש תקנות שמגבילות אותם. בפועל, על המפקח גם לעמוד בתקציב ובזמן שנקבע וגם לנהל את הצוותים כדי לחסוך בהוצאות מיותרות.

מהו ייעוץ הנדסי?

שירותי ניהול בענף הבניה כוללים בתוכם פיקוח על עבודת האדריכל. החוק מחייב הגשת תכניות בניה מפורטות שחתומות על ידי אדריכל, לכן מי שמפקח על הפרויקט נדרש לנהל את העבודה השוטפת מול האדריכל ולהעביר לו הנחיות . בין היתר, כדאי שצוות החברה שמפקחת על הפרויקט ומנהלת אותו יהיה מורכב ממהנדסים, מנהלי עבודה, מדריכי עבודה בגובה ויועצי בטיחות. ככל שיש בצוות הפיקוח והניהול יותר עובדים, כך סיכויי ההצלחה של הפרויקט עולים.

כל הסיבות להשתמש בשירותי פיקוח וניהול

בפרויקטים בענף הבניה אין מקום לפשרות ולכן מומלץ לבחור מפקח בניה מומלץ . לקוחות פרטיים שמחליטים לבנות בית, לשפץ נכס או להשקיע בנדל"ן מניב צריכים להשתמש בשירות אובייקטיבי שניתן להם על ידי חברות מקצועיות. כאשר אותן חברות לוקחות על עצמן את האחריות ומנהלות את הפרויקט, הלקוחות הפרטיים יכולים לדעת שישנו פיקוח מסביב לשעון. בסופו של דבר, השילוב בין הניהול לפיקוח הוא זה שמשפיע על תוצאות הפרויקט ואיכות הבניה.

בחברת אגס הנדסה ופיקוח מעמידים לרשותך אנשי מקצוע מובילים עם ניסיון מוכח. כל שנותר לך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר ונתאם עבורך שירותי ניהול ופיקוח בניה בהקדם.

ניהול ופיקוח

השארת תגובה