סוגי צינורות בתעשייה – המדריך המלא

צינור משמש ככלי להעברת נוזלים או גזים ממקום אחד לאחר, הצינור חלול מבפנים וצורתו לרוב כגליל, יחד עם זאת יש גם מבחר דגמים של צינורות מלבניים ומרובעים במגוון רחב של מידות לבחירה ובהתאמה מדויקת לאופן השימוש. את הצינורות השונים הנמצאים בשימוש נרחב בענפי התעשייה מייצרים מחומרי גלם שונים כמו פלדה, נירוסטה, בטון, נחושת, פלסטיק, פי.וי.סי ועוד.

יש דגמים ייעודיים לתעשייה המורכבים ממספר שכבות וחומרים, למשל צנרת עמידה במיוחד המורכבת משילוב בין פלדה לבטון. צינורות לתעשייה משמשים למגוון צרכים ושימושים, לרבות צנרת איכותית למערכות הובלת מים, צנרת לתחום האינסטלציה התעשייתית והביתית, צנרת למערכות השקיה, צנרת לתעשיית המזון, צנרת ייעודית למכשירים שונים (Tubes) ועוד.

סוגי צינורות נפוצים לשימוש תעשייתי

השימוש בצינורות להובלת נוזלים החל כבר בעת העתיקה, ניתן למצוא לא מעט שרידים מתקופת האימפריה הרומית המוכיחים כי הרומאים בנו צנרת עמידה בעיקר מבטון ועופרת, אך לא היו להם כלים מדעיים מדויקים כדי לייצר את הצנרת בעובי נכון ומדויק., והכל בהתאם להוראות מפקח בניה המנהל את הפרויקט.

כיום, יש מגוון סוגים, גדלים וצורות של צינורות לתעשייה, החל מצינורות ברזל המכונים גם בשם צנרת סקיודיל 40 (כיום מייצרים את צנרת הסקיודל בעיקר מפלדת פחמן ונירוסטה), דרך סוגי הצינורות העשויים מפלדה המיועדים בעיקר לתעשייה ולהובלת מים ונוזלים אחרים, ועד צנרת מנחושת ומגוון דגמים, סוגים וגדלים של צנרת פלסטיק. הצינורות מפלסטיק מיועדים בעיקר לעבודות אינסטלציה וחשמל, לדוגמה צנרת פלסטיק מסוג פקסגול או מסוג מולטיגול.

הסוגים הנפוצים ביותר של צנרת לתעשייה

את הצינורות לתעשייה מומלץ לרכוש רק מחברה מקצועית, ותיקה ואמינה בתחום האספקה הטכנית. את הצינורות רוכשים בדרך כלל לאחר אפיון צרכים ומטרת השימוש, ניתן להזמין את הצינורות במגוון רחב של מידות, חומרים מיוחדים ועל פי דרישה. הסוגים הנפוצים ביותר לתעשייה:

  • צינור מרובע או מלבני – מגוון רחב של צינורות מלבניים ומרובעים מפלב"מ, בגימור מלוטש, מוברש או מבריק.
  • צנרת סקדיול – בעבר הלא רחוק צנרת סקדיול יוצרה בעיקר מברזל, אך בגלל רגישות החומר לקורוזיה ולתהליכי חמצון, כיום משתמשים בתעשייה בעיקר בצנרת סקדיול מנירוסטה או מפלדת פחמן איכותית ועמידה. ניתן להזמין צנרת סקדיול בכל מידה ולכל שימוש, גם מחומרים מיוחדים נוספים ובהתאמה אישית מלאה.
  • צנרת מזון – בתעשיית המזון יש שימוש רב בצינורות בעיקר להולכת נוזלים וגזים, הצינורות מיוצרים לרוב מפלב"מ ונירוסטה, בטווח רחב של מידות ומאפיינים ייחודיים. חשוב לדעת כי צנרת לתעשיית המזון מספקת מענה מקצועי להולכת מזון ונוזלים ולצורך תהליכי שטיפה ומיון. חשוב לבחור צנרת בעלת אישור העומדת בתקנים המחייבים בתעשייה, אלו דגמים מיוחדים שתוכננו במיוחד להעברת מזון מוצק או נוזלי.
  • צנרת Tubes למכשור – במכשירים רבים, ובכל מכונה תעשייתית, יש מספר צינורות ייעודיים להולכת ולהעברת נוזלים וגזים. את הצנרת למכשור יש להזמין לפי מידה ומפרט טכני מדויק, עם או ללא תפר.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

סליקה? חובה בעסק שלך

המסקנה החשובה והעיקרית מתקופת הקורונה היא שאם אין לכם עדיין חנות אונליין זה בעייתי להתפרנס ולשרוד. עוד יותר חשוב מכך היא המסקנה שבלי סליקה מסודרת

קרא עוד »