קורס פיקוח בניה טכניון: מידע שצריך לדעת מראש

כדי להתבלט בענף הבנייה בארץ – רבים מההנדסאים והאדריכלים ממשיכים להכשרה נוספת כמפקחי בנייה, ובוחרים בקורס פיקוח בנייה. וזה הזמן לצלול מעט עמוק יותר לנושא.

כשמדובר בקורס פיקוח בניה טכניון הוא הבחירה שלך

אם ברשותך תואר ראשון בהנדסה או אדריכלות בניין ומפקח בנייה הוא מקצוע שקורץ לך, היחידה ללימודי חוץ של הטכניון היא הכתובת הבאה שלך. הקורס יעניק לך את ההכשרה והידע לנהל פרויקטים בתחום הבנייה ולפקח עליהם. פיקוח על בנייה הוא עולם מגוון ומכיל בתוכו מספר לא מבוטל של אומנויות שיש ללמוד. ניהול, תיווך, כלכלה הנדסית, ידע תיאורטי על חוקי ותקנות בנייה ועל תהליך רישוי וקבלת היתרי בנייה ועוד. האחריות המוטלת על כתפיו של מפקח הבנייה היא לא פחות מעצומה.

לפרטים על גובה השכר שמרוויח מפקח בניה לחץ כאן

קצת על קורס פיקוח בניה טכניון

היקף הקורס משתנה, מטבע הדברים, בין מכללה אחת לחברתה, אולם על פי רוב אורך הקורס נע בין עשרה לעשרים מפגשים במתכונת של מפגש בשבוע, בדרך כלל בשעות נוחות המאפשרות לשלב עבודה. במהלך הקורס הסטודנטים ילמדו על ההיבטים החוקיים והמנהליים בתחום הבנייה, וכן שאר לימודים תיאורטיים כגון הכנת תיק פרויקט, הבנת תהליך הרישוי ועוד. בחלק המעשי הסטודנטים יתנסו בתהליכי העבודה "על רטוב", כמו בטיחות בעבודה ועבודה מול קבלנים ובעלי מקצוע.

אתר הטכניון

כסף, רבותי, כסף!

הנתונים לא משקרים: מפקח בנייה מתחיל יקבל משכורת הנעה בין 10,000 שקלים בחודש צפונה עד ל13,000 שקלים. כמובן שיש לקחת בחשבון משתנים כמו המסגרת בה עובד המפקח. קבלנים וחברות בנייה פרטיות שונות מועדה מקומית או רשות עירונית. חשוב לציין שבהחלט יש לאן להתקדם, וכיום מפקחי בנייה שצברו ניסיון גובים עד 20,000 לעבודתם. כמובן שאת הניסיון צוברים ממספר הפרויקטים שהמפקח היה אמון עליהם ומגיוונם.

מה עשינו עד עכשיו?

עד היום, יזם שרצה להתחיל בפרויקט בנייה היה ניצב בפני שתי שיטות נפוצות: שיטת "קבלן עד מפתח", שעיקרה האצלת כל הסמכויות לקבלן, מה שהופך אותו ל"בעל הבית" בפרויקט ומילתו היא האחרונה. הוא עמל עד לרגע שבו הבית מוכן לאכלוס. בצד השני ניצבת שיטה נוספת שגורסת כי על היזם לבצע את כל העבודה הבירוקרטית, הניירת, התקשרות עם בעלי מקצוע וכו', והקבלן יתעסק רק בלבנות. כמו כל דבר בחיים, לשתי השיטות יתרונות וחסרונות שונים.

הדרישה לפיקוח לעולם לא פוסקת

אפשר להאמין לזה ואפשר שלא, אבל גם בימינו ישנם אנשים המפקפקים בנחיצותם של מפקחי הבנייה. אנחנו לא רוצים להיות גסי רוח, אבל רוב הסיכויים שאותם אנשים לא מגיעים מתחום הבנייה. איך אפשר לוותר על שירותים כאלו? איכות הבנייה, חווית התהליך, בטיחות, זמן, כסף, יעילות – הכל משתנה כשמפקח מנוסה מנצח על התזמורת הענקית והמסובכת הזו!

אם הסכמת איתנו, ובמקרה הרגשת בצורך לדעת עוד או אפילו חשקת באחד מהמפקחים התותחים שלנו לפרויקט שלך, אנו נשמח להביא אותך אל סיפוקך. ניתן ליצור איתנו קשר

פיקוח בניה טכניון

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

ישראל נחשבת למתקדמת מאוד בתחום הבנייה הפועל בתוכה, כאשר שיקום מבנים והתחדשות עירונית נחשבים לתתי תחומים פעילים במיוחד. במסגרת עבודות אלה, מתבצע פעמים רבות טיפול

קרא עוד »

סליקה? חובה בעסק שלך

המסקנה החשובה והעיקרית מתקופת הקורונה היא שאם אין לכם עדיין חנות אונליין זה בעייתי להתפרנס ולשרוד. עוד יותר חשוב מכך היא המסקנה שבלי סליקה מסודרת

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו