אם תשאלו את הישראלי היכן הוא מעדיף לחיות בבניין מגורים או בבית דירות 90% יגידו לכם כי הם היו רוצים לגור בבית קרקע. לכן החיפוש אחר קרקע למגורים הוא עצום וכיום ישראלים רבים מחכים בכדי שישתחררו קרקעות לשוק והם יוכלו לקנות את הקרקע לבית החלומות שלהם. אך עליכם לקחת בחשבון כי זה לא משחק ילדים לבנות בית על קרקע בשיטת בנה ביתך וכי הדבר הרבה יותר מורכב מאשר קנייה של דירה מוכנה מקבלן. לפני שאתם מתחילים את הפרויקט הזה אתם צריכים לקחת בחשבון כי זה למעשה עבודה שנייה וכי נדרשת מחויבות, מאמץ, עבודה קשה ותשומת לב לפרטים בכדי להבטיח כי הפרויקט ייצא לדרך ובסופו של יום יצליח ואתם תוכלו לגור בדירה שעליה תמיד חלמתם ופינטזתם.

האם כדאי לקחת קבלן מפתח או מפקח בנייה?

אחת השאלות החשובות ביותר לאחר שקנינו קרקע לבנייה היא כיצד תתבצע הבנייה. כיום יש שתי אופציות לבנות דירת קרקע למכירה, ראשית אנחנו יכולים לקחת קבלן מפתח שזה אומר שהוא יהיה אחראי על כל הבנייה מההתחלה ועד הסוף או שאנחנו יכולים לקחת מפקח בנייה ואז אנחנו נצטרך לפנות אל כל בעל מקצוע בעצמנו. העלות של קבלן מפתח היא יותר גבוהה אך מנגד אנחנו צריכים לזכור כי הוא חוסך לנו זמן רב ומאפשר לנו לבנות את הדירה ללא כאב ראש. פעמים רבות הקבלן גם בוחר את בעלי המקצוע הטובים ביותר וכך הבנייה היא ברמה יותר גבוהה אך יש לציין כי אם המפקח בניה מומלץ שלכם טוב גם בנייה בשיטה זו יכולה להיות ברמה גבוהה מאוד.

כיצד להסדיר את התשלום לבעלי המקצוע?

אחת הנקודות החשובות ביותר אך גם הכואבות ביותר היא איך נשלם לבעלי המקצוע. קודם כל אנחנו ממליצים לכם תמיד לעבוד עם חוזים כתובים אשר מוסבר בהם על אופן התשלום ועל מועדו באישור של מפקח בניה מטעמכם אשר יעבור על החוזים ואישר אותם. טיפ נוסף שחשוב מאוד להקשיב לו הוא לעולם לא לשלם לקבלן או לבעל המקצוע לפני שהם מסיימים את העבודה. תנו לקבלן או לבעל המקצוע מקדמה ורק לאחר שהוא מסיים את העבודה שלמו לו את שאר הכסף. כך תבטיחו כי במקרה של בעיה אצל בעל המקצוע אתם לא תישארו קירחים מכאן ומכאן וזהו משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון ולחשוב עליו לעומק.

אל תבחרו בעל מקצוע בלי לראות עבודות קודמות אשר הוא ביצע בעבר

יש משמעות אדירה לשאלה לאיזה בעל מקצוע אתם פונים כאשר אתם צריכים להבין כי יש בעלי מקצוע איכותיים ויש בעלי מקצוע ברמה פחות גבוהה. אז כיצד נבחר את בעלי המקצוע הטובים ביותר? אם כן זה אומר כי אתם צריכים לבחון עבודות קודמות של בעל המקצוע ולוודא כי העבודות הללו הן ברמה גבוהה במיוחד.