שיפוץ מפקח בניה

 

האם בפרויקט שיפוץ מפקח בניה הוא פונקציה מקצועית שצריכה להיות נוכחת? התשובה היא שזה מאוד תלוי בהיקף הפרויקט ובמורכבות הפעולות ההנדסיות המבוצעות בו, אבל לא כל פרויקט שיפוץ מחייב נוכחות של מפקח בניה, ועל כך בשורות הבאות.

 

מתי תרצו מפקח בניה מעורב בפרויקט השיפוץ שלכם?

שיפוץ הוא מונח כללי, שמתאר מגוון רחב של פרויקטים לשיפוץ מבנה. ישנם מקרים בהם השיפוץ כולל החלפה של חלונות ודלתות, פרויקט שבו השיפוץ כולל החלפת ריצוף בלבד, ופרויקט שבו יש שבירת קירות, ביצוע עבודות גבס, בניית חדר או מרפסת וכן הלאה. ככלל, בפרויקט שיפוץ מפקח בניה יכול להוסיף המון ערך ללא קשר להיקף הפרויקט, ויחד עם זאת לא בכל פרויקט שיפוץ מוצדק להשקיע את המשאבים הכספיים הכרוכים בהזמנת השירות של מפקח בניה.

פרויקטים בהם בהחלט רצוי לערב מפקח בניה הם פרויקטים בהם יש אלמנט של תוספות בניה, עבודה נרחבת על תשתיות, שבירת קירות ולבטח הסרה או הזזה של קירות תמך או עמודי תמך או כאלה שעשויים להיות חשודים ככאלה. בפרויקטים אלה, עלולים להיווצר לא מעט מצבים בהם קבלן השיפוץ עלול לבצע פעולות שנוגדות את החוק ואת העקרונות ההנדסיים, ומזה אתם רוצים להימנע, במיוחד למען בטיחות השימוש בבית לאחר תום השיפוץ.

 

מה לגבי החלפת ריצוף?

החלפת ריצוף למשל הוא פרויקט שבו אתם עשויים להתחבט באפשרות של גיוס מפקח בניה. ככלל, אם כל העבודה מסתכמת בהחלפת הריצוף בבית, אין צורך במפקח בניה, אך בתום הפרויקט בהחל מומלץ להזמין בדיקת בדק בית לבדיקת איכות הריצוף, ולהכניס את נושא הבדיקה להסכם העבודה מול הקבלן, כך שאם יימצאו בבדיקה ליקויים, יהיה הקבלן מחויב לתקן אותם.

יחד עם זאת, אם מדובר בפרויקט בו אתם גם מבצעים החלפה של כל הריצוף בבית וגם מטפלים בתשתיות המים, החשמל והגז בבית, אתם בהחלט רוצים מפקח בניה שילווה את הפרויקט. כאמור, בפרויקט שיפוץ מפקח בניה לא חייב להיות נוכח, אלא אם מעורבים בפרויקט אלמנטים והיבטים הנדסיים, שיכולים להשפיע על רמת הבטיחות של השימוש במבנה. בהיבט זה כדאי בהחלט להתייעץ עם איש מקצוע מענף הבנייה לפני שמקבלים החלטה, ובהתאם לכך להחליט האם אתם רוצים להשקיע את המשאבים הכספיים הכרוכים בגיוס מפקח בניה לטובת או פרויקט או לא. להזיק זה לא יכול להזיק כמובן, אבל גם אי אפשר להתעלם מנושא העלות של איש מקצוע ברמת מפקח בניה.

 

לא בכל פרויקט שיפוץ מפקח בניה צריך להיות נוכח. יחד עם זאת, הנוכחות שלו לא יכולה להזיק לכם אלא רק להועיל, וישנם פרויקטים בהם מעורבים היבטים הנדסיים ובטיחותיים, שבהם דווקא כן מומלץ לערב מפקח כזה. אם אינכם בטוחים לגבי ההחלטה, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מענף הבנייה.

שיפוץ מפקח בניה

השארת תגובה