שיתוף פעולה בין מפקח בניה למעצבת פנים

 

הדבר הכי יפה בבניית הבית החדש שלכם הוא לעצב אותו בדיוק כפי שתמיד רציתם, ולכן מומלץ לא לעשות את זה לבד. זה נכון גם לגבי שלבי העיצוב וגם לגבי שלבי העבודה עצמה. מעצבת הפנים שלכם שתתכנן את הבית החדש ואת השינויים והשיפוצים בו תצטרך להבטיח את העבודה הנאותה בכל שלב. בדיוק לשם כך מומלץ לשכור גם מפקח בניה שיעבוד לצדה, יתאם ויארגן את כל בעלי המקצוע ויוודא שכל העיצוב ייעשה ללא בעיות וללא שינויים לא מאושרים.

כל עיצוב צריך יישום נכון

בניה או שיפוצים מורכבים מהחלק היצירתי והעיצובי ומהחלק המעשי שמיישם את התכנון והעיצוב. מישהו צריך לוודא שיש בעלי מקצוע נכונים וטובים שמתאימים למטרה זו, שכל העבודה נעשית לאחר קבלת האישורים לשינויים ולעיצוב שתכננה מעצבת הפנים שלכם, ושלא יהיו חריגות בניה או ליקויים שיגרמו לבית להיות לא בטיחותי. תפקידו של מפקח בניה להבטיח גם את המראה שביקשתם מלכתחילה לקבל, מבניית המרפסת הנכונה ועד הקמת קיר גבס.

אישורים והיתרים

מפקחי בנייה ומעצבי פנים טובים מכירים היטב את החלק הביורוקרטי שיש לטפל בו, וזה הוצאת היתרים ואישורי בנייה. במגעים עם הרשויות והגשת התכניות יש לטפל בצורה עקבית ולוודא שכל המסמכים מוגשים בזמן ועם החתימות הנכונות של כל בעלי התפקידים ובעלי הבית. כל עיכוב בהגשת התכניות או בהשגת החתימות מעכב גם את האישורים הנדרשים ועל ידי כך דוחה עוד יותר את תחילת העבודות ומסירת המפתח לידי הדיירים.

אופן העבודה המשותף

כשאתם בוחרים קווים מעצבת פנים ומפקח בניה אתם צריכים לוודא לא רק את הכישורים המקצועיים שלהם ואת הניסיון הרב שיש להם בתחום זה. יש לוודא גם שיש ביניהם תקשורת נכונה וכימיה טובה, משום שהצלחת הפרויקט תלויה לא מעט בשיתוף הפעולה הפורה ביניהם. ידוע ששיפוצים ובניה הם תקופה לא קלה ולא פשוטה ולמרות העבודה המהנה עם התוצאות היפות, יש עדיין תסכולים ותקלות בדרך. עם כל זה צריך לדעת להתמודד.

מי עובד בשבילכם?

גם מעצבת פנים וגם מפקח הבניה עובדים בשבילכם אבל המפקח עובד מטעמכם באתר הבניה ומוודא שההוראות של המעצבת מתקיימות בצורה המיטבית ביותר. תפקידו למנוע רשלנות בבניה שנובעת מחוסר מקצועיות ותשומת לב, ולדאוג לתקן לקויות כאלה בזמן. כמו כן, עליו לוודא שאין חריגות בעלויות של החומרים והציוד כפי שקבעה מעצבת הפנים. רק מפקח בניה יוכל לוודא שאכן מכבדים את מגבלות התקציב שלכם.

דיווחים על ההתקדמות

כמעסיקי המפקח והמעצבת אתם אמורים לקבל דיווחים שוטפים על ההתקדמות בבנייה וגם על בעיות שמתעוררות מדי פעם. יש למפקח גם תפקיד נוסף של תיווך ביניכם לבין המעצבת וצוותי העבודה בשטח, כדי לוודא שההנחיות והשינויים מבוצעים בצורה הכי אחראית ומדויקת שיש. זוהי הדרך הטובה ביותר לוודא שבונים את הבית שלכם כמו שצריך.

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

השכרת מנופים

עבור מרבית האנשים, המילה מנוף מתייחסת לאותם מנופי ענק שאותם אפשר למצוא באתרי בנייה ואשר ממלאים את קו הרקיע באזורים מתפתחים. אלא שעולם המנופים הוא

קרא עוד »

איתור נזילות מים בבית פרטי

נזילות מים נגרמות לרוב עקב כשלים באיטום המבנה או בצנרת המים והניקוז ועלולות להוות מטרד לא קטן. בעבר איתור נזילות המים היה כרוך בשבירת קירות

קרא עוד »

פיקוח על עבודות שלד

    בניית שלד היא השלב הראשוני של בניית המבנה שלכם לאחר כל עבודות המדידה ויישור השטח לקראת חפירת היסודות. עבודות השלד הן בעצם העבודות

קרא עוד »

פיקוח על התקנת חלונות אלומיניום

  בניינים רבים נהנים מחלונות אלומיניום איכותיים ויפים, שמנצלים בצורה המיטבית את תכונות החומר האידיאלי הזה לבנייה. את העבודות להתקנת חלונות אלומיניום בעיקר במבנים גדולים

קרא עוד »