תהליך פיקוח בנייה בפרויקט חדש

מחפשים מפקח בניה מקצועי ואמין במחיר נוח  ?? 

הגעתם למקום הנכון !!!

פיקוח בניה פרטית | פיקוח על תמ"א 38 | פיקוח על בניה רוויה

לקבל הצעת מחיר משתלמת פנו אלינו עוד היום 

073-3753290 ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

 

תנופת הבנייה בישראל מסייעת לערים רבות לחדש את פניהם באמצעות פרויקטים של פינוי־בינוי ומתחמים חדשים לחלוטין המוקמים ברחבי הארץ. בכל אחד מהפרויקטים הללו קיים תהליך פיקוח הדוק שנועד להבטיח כי משלב התכנון הראשוני ועד לקבלת המפתח כל העבודות מבוצעות באופן בטוח, והמבנה אכן מוקם בהתאם לתכנון. במאמר זה נפרט את תפקידו של מפקח הבנייה בשלבים השונים.


תהליך התכנון – פיקוח צמוד על התוכנית וקבלת האישורים הדרושים

כל מבנה מתחיל בתכנון מדוקדק באמצעות תוכנה ממוחשבת ושרטוט מפורט של אדריכל ומהנדס. כבר בשלבים האלה מפקח הבנייה מייצג את האינטרס של הלקוח או היזם ובוחן כי השרטוטים כוללים את כל דרישותיו.

בית פרטי או פרויקט מגורים גדול, שניהם זקוקים לאישורי בנייה מפורטים מהרשויות השונות. תפקידו של מפקח הבנייה לבחון גם כי התקבלו כל האישורים הדרושים לפני התחלת תהליך הבנייה. אם חסר אישור כלשהו הפרויקט יתעכב. לכן המפקח יעשה כל שביכולתו כדי לסייע ליזם להגיע לשלב שבו התחלת הבנייה מאושרת. פרויקטים חדשים ידרשו כמות גדולה יותר של אישורי בנייה מאשר פרויקט קיים שעובר שיפוץ.


פיקוח בשלב הביסוס של המבנה

השלב הבא לאחר קבלת האישורים הדרושים הוא הכנת השטח למבנה. המבנה אינו מוצב על פני השטח אלא נדרשת חפירה יסודית. במסגרת פיקוח בנייה המפקח מוודא כי כלל העובדים במקום מבצעים את החפירות באופן בטוח. בשלב הבא יותקנו כלונסאות, רשת פלדה שנועדה לחזק את האדמה סביב המבנה. מפקח הבנייה יבחן כי התקנה זו מבוצעת כראוי ואין סכנה לקריסה של עפר בזמן יציקת יסודות הבניין. בשלב הבא יבוצעו יציקות המבנה תוך פיקוח הדוק.


עבודות הקמת השלד

כעת, מוקם השלד של הבית. המפקח בוחן את ההתאמה של השלד לתוכניות המקוריות, וכן את התוכנית העתידית לחלוקה פנימית לחדרים. שלב זה חשוב מאד משום שאם מעטפת הבית אינה תואמת את התכנון, התקלות יתגלו בשלב מאוחר יותר בעת המשך הבנייה ויהיה יקר מאד לתקנם.


הכנת תשתיות

לאחר יצירת השלד מפקח הבנייה בוחן את הכנת תשתיות הגז, החשמל, האינסטלציה ומיזוג האוויר במבנה. כל אלה מתוכננים לפרטי פרטים מיד לאחר הקמת השלד כדי לוודא את מיקומו של כל צינור וכל חוט. שלב זה כולל גם בחינה של מיקומי המדרגות ביחס לדירות. כל התהליך הזה מתבצע על פי תקנים מחמירים.


פיקוח על תהליך הבנייה הפנימי

השלבים הבאים של הפרויקט יתבצעו בעת ובעונה אחת לאורך הבניין כולו. יתבצעו עבודות בנייה של הקירות, טיוח, איטום, ריצוף, עבודות גבס וצבע, התקנה של חלונות ודלתות והמשך התקנה של הכלים הסניטריים בכל דירה. מפקח הבנייה בוחן את כל השלבים הללו המבוצעים על ידי מספר רב של קבלנים במקביל. כאשר העבודות הסתיימו, הבניין מקבל טופס 4 וניתן לאכלסו.

פקח הבנייה מלווה את הלקוח גם בתום הפרויקט, ומנחה מתי יש לבצע בדק בית וכן מסייע לקבל דו"ח בדק בית ממהנדס לבחינה של ליקויים במבנה. כפי שניתן לראות, לסיכום, תפקידו של פקח הבנייה מורכב והוא דורש ניסיון ואחריות רבה משום שהוא משולב בכל חלק בפרויקט ומכיר אותו לבוריו עד הפרט הקטן ביותר.

 

מלאו פרטים לגבי כל שאלה ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם.

מדפים למחסן פרטי

  להיכנס בכל פעם למחסן, לעמוד בפנים ופשוט לא למצוא את מה שאתם צריכים זה לא נעים. יחד עם זאת, האמת היא, שזה קורה לאנשים

קרא עוד »

קורס מנעולן כל מה שצריך לדעת

ישראלים רבים מרגישים שהם רוצים שינוי. שהכסף שהם מביאים הביתה לא מספיק להם, שהם לא מסופקים או לא מרוצים ממקום העבודה, שהם רוצים הכנסה נוספת

קרא עוד »

עבודות סנפלינג בגובה

    כאשר המבנים הגבוהים רק החלו להופיע בארצנו, לרוב ניתן היה לראות אותם בעיקר באזור המרכז. תל אביב, כפי שקורה בהרבה תחומים אחרים, הייתה

קרא עוד »

החלפת ארון חשמל לארון פח

  ארון חשמל הוא לא הדבר הראשון עליו אנחנו מסתכלים כאשר אנחנו בוחנים דירה למגורים. פעמים רבות ישנם אלמנטים אחרים התופסים את תשומת ליבנו. זה

קרא עוד »

סורגים למרפסת 

  לאחרונה יצא לכם לשמוע על מעט פריצות באזור שבו אתם גרים? הסיוט הגדול ביותר מבחינתכם הוא לחזור הביתה ולראות שמישהו פרץ אליכם דרך המרפסת?

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו