מפקח הבניה הוא המושך בחוטים, הבמאי של ההפקה, המנהל הכללי, טייס המטוס ורב החובל של הספינה. תהליך מורכב כמו בניית מבנה, לא יכול להצליח ללא האדם הרואה ושולט בתמונה הכוללת.

תפקידו של מפקח בניה

קשה למנות במאמר אחד את כל בעלי המקצוע המשתתפים בהקמת בניין. לא משנה אם מדובר בגורד שחקים או בית פרטי קטן יחסית וצמוד קרקע, מדובר תמיד בפרויקט מורכב מאוד אשר הרבה מאוד בעלי מקצוע שותפים בהקמתו. כבר בשלב התכנון הראשוני, בישיבות עם האדריכל והמהנדס, מפקח הבניה נוכח, לומד את התוכניות והשרטוטים ובוחן את האפשרויות המעשיות שלהן ביחס לטיב הקרקע עליו יעמוד המבנה, לתקציב הנתון ואיכות החומרים העומדים לרשות הפרויקט.

אפשר לומר כי תפקידו של מפקח בניה הוא לגרום לפרויקט לקרות.

מפקח בניה נוכחותו קריטית בכל הקמה של פרויקט בניה, החל מגשרים, כבישים, מפעלים, שדות תעופה, בתים פרטיים, בניינים רבי קומות, פרויקטים לחיזוק מבנים, שיפוצים מורכבים ועוד. אם נחשוב לרגע על הקמת פרויקט מחזמר ענק ורב משתתפים, קשה לספור את כמות האנשים המעורבים בעשייה. רקדנים, שחקנים, טכנאי במה, תאורנים, טכנאי קול, מעצבים, מלבישים, אחראי חפצים, מחסנאי ציוד, משווקים, מנהלי חשבונות, וזו רק רשימה חלקית. לצורך ההשוואה, בפרויקט בניה לא גדול, מעורבים לפחות פי שלושה בעלי מקצוע.

המנצח על התזמורת

ובכן, מפקח בניה גורם למכונה העצומה הזו לפעול ולהשיג את המטרה שלשמה הוקמה. כמו מנצח על תזמורת, הוא משקיע את תשומת ליבו בכל פרט ופרט ומתעל את הכל לדבר שלם אחד. המקצועיות והמומחיות הנדרשות ממנו הן בלתי מתפשרות, כמו המנצח המכיר היטב כל כלי וכלי מכלי הנגינה המשתתפים ביצירה, כך המפקח מכיר היטב את עבודת מהנדסי האינסטלציה, החשמלאים, הבנאים, מסגרים, צבאים וזה קצה הקרחון. בעלי מקצוע נוספים הפועלים מאחורי הקלעים הם נציגי הרשויות.

בנוסף לכל גם פסיכולוג

לצד כל בעלי המקצוע הפעילים בשטח, ישנם אחרים הפועלים מחוץ לבמה, פעילות שוקקת מתרחשת מאחורי הקלעים ובלעדיה המופע לא מתקיים. למשל, נציגי הרשויות ובודקי האישורים למיניהם. אלה דורשים דיווח שוטף על התקדמות הבניה, עמידה בתקנים השונים, אי חריגה מהסכם הבניה, שמירה על גבולות השטח המאושר וכדומה. ניתן לומר כי מפקח בניה טוב שיהיו לו כישורים פסיכולוגיים מעולים. להתנהל ולנהל כל כך הרבה אנשים מתוך מתן כבוד והכרה בהתמודדויות של כל אחד וכל זאת בתאי לחץ של זמן, כישרון ביחסי אנוש יעזור מאוד.

טוב שיש חברה מסודרת

על מנת להיות בביטחון מלא כי על פרויקט הבניה שלך מפקח אדם ראוי ומתאים למקצוע כל כך מורכב כמו מפקח בניה, אדם מקצועי ובעל ניסיון, ההמלצה החד משמעית היא להגיע אליו דרך חברת בניה מסודרת. מדובר בתפקיד יותר מידי חשוב להצלחת הפרויקט וכל פשרה יכולה לעלות ביוקר ולגרום לתסכול עצום. חברה מקצועית ובעלת מוניטין מאגדת בתוכה את כל אנשי המקצוע הדרושים להקמתו של פרויקט מוצלח. חברת בניה תלווה אותך לאורך הדרך עד לסיומו של הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

אגס הנדסה ופיקוח

עשרות וילות ברחבי הארץ, תמא 38, תוספות בניה, שיפוץ בניינים לשימור, ניסיון אדיר, מקצועיות, יחס אישי, כל אלה ועוד מאפיינים את חברתנו. נשמח לייעץ ולענות לכל שאלה, בדיוק בלחיצה אחת.

תפקידו של מפקח בניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.