5 טיפים לניהול פרויקט בניה

פיקוח פרויקטים עשוי להתבצע ע"י מפקח מקצועי או על ידי בעל הפרויקט- כלומר: אתם, תלוי בסוג ובגודל הפרויקט. לבניה של מבנים קטנים (לא בנייני משרדים או שכונות), אתם יכולים לחסוך את הטרחה והכסף של מפקח מקצועי, ולפקח בעצמכם על פרויקט הבניה שלכם.

אם החלטתם לפקח את פרויקט הבניה שלכם, אתם מחויבים להרבה עבודה, לחץ וביקורים יומיים באתר הבניה, לכל אורך תקופת הבניה, העשויה להמשך גם שנה. פיקוח בניה עצמאי, דורש נוכחות לכל אורך הבניה ולקיחת אחריות רבה. עם זאת, פיקוח פרויקט הבניה עשוי להיות תהליך קל ביותר, אם תקדישו מספיק זמן לפרויקט שלכם ותקפידו לעקוב אחרי כל השלבים ההכרחיים להשלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר, בעזרת התיאום הראוי של הנפשות הפועלות. לפניכם מספר צעדים חשובים, בתהליך פיקוח פרויקט הבניה:

תקציב פרויקט בניה

 היצמדו לתקציב. כאשר אתם מוכנים להתחיל את עבודות הבניה, וודאו כי יש ברשותכם תקציב ברור, המראה בדיוק מהם העלויות של כל חומר או חפץ בפרויקט הבניה שלכם. מומלץ להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע, אשר יבנה עבורכם תקציב נאמן למציאות ועשוי לחסוך לכם חריגות תקציב בשווי מאות אלפי שקלים.

הוצאות לא צפויות. לאחר בניית תקציב מדויק, עליכם לזכור שהכלכלה משתנה בכל יום ע"י גורמים בלתי צפויים. אחד הדברים שחשוב לזכור בעת פיקוח פרויקט בניה, הוא שתמיד יהיו הוצאות לא צפויות בסופו של יום, לכן חשבו את התקציב עם 20% מיותרים, אותם תקדישו להוצאות לא צפויות, אך וודאו שאתם לא מותחים את גבולות התקציב שלכם.אשרו את תכנית הבניה שלכם. קבלת היתרי בניה ואישור תכנית הבניה שלכם, הם צעדים חשובים בתהליך פרויקט הבניה שלכם. אתם יכולים לשכור את שירותיו של אדריכל, על מנת לייצר תכנית בניה מפורטת או להכין אחת בעצמכם, בעזרת המידע הנמצא ברשת. במידה ובחרתם בשירותיו של אדריכל, הוא יבנה את תכניות הבניה המפורטת, יגיש אותם וישיג את האישורים הדרושים.  וודאו את בטיחותם ורווחתם של העובדים. בטיחות העובדים באתר הבניה, חשובה מאוד להשלמת פרויקט הבניה בצורה החלקה ביותר. על מנת להימנע מאסונות, וודאו כי הקבלן מבטח את כל העובדים תחת חסותו, במיוחד אם מדובר בפרויקט גדול. בנוסף, מומלץ לתת לכל עובד מימיה ולספק מקור מים גדול, כדי לוודא שהעובדים שותים מים נקיים ונמנעים מהתייבשות. שירותים כימיים או בית שימוש בקרבת מקום, הינם חובה בכל אתר בניה.

More to explorer

איטום בית הנמצא בתהליך בנייה

יש המון מקרים בהם נדרשות עבודות איטום. אלו עבודות הנחוצות כאשר מבוצעת בניית השלד של הבית או שצריך לבצע את אותן העבודות,

חיזוק שיש מדריך מקיף

שליחה אם תעיפו מבט על הבניין הנשקף מבעד לחלון במקום בו אתם יושבים ממש עכשיו, סביר להניח שתגלו בניין שהחיפוי שלו עשוי

מבנה מסוכן המדריך

שליחה מבנה מסוכן הוא ביטוי שבפני עצמו נשמע מסוכן, וקשה לחשוב על מישהו שהיה רוצה או מסכים להתגורר במבנה כזה. יחד עם

התקשרו עכשיו